Koronawirus. Jak umwi si na szczepienie? Micha Dworczyk: Bd trzy kanay

Penomocnik rzdu ds. Narodowego Programu Szczepie Micha Dworczyk wyjani, e bd trzy sposoby, aby umwi si na szczepienia przeciw COVID-19. Osoby zainteresowane przyjciem szczepionki bd mogy zapisa si m.in. przez wasn przychodni.
Zobacz wideo Kolejne szczepionki dopuszczane na rynek. "Być może będzie z tego Nobel"

15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat, z kolei 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zarejestrowanych seniorów ruszą w poniedziałek 25 stycznia. W jaki sposób będzie można się umówić na szczepienie? Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej mówił o tym pełnomocnik rzdu ds. Narodowego Programu Szczepień Michał Dworczyk.

- Będą trzy kanały, którymi będzie można się umówić na konkretny termin szczepienia - zapowiedział szef Kancelarii Premiera

Marcin Warchoł zapytany, czy zaszczepi się przeciwko COVID-19: Pozostawię to mojemu sumieniuWarchoł zapytany, czy się zaszczepi. "Pozostawię to mojemu sumieniu"

Jak umówić się na szczepienie? Przez internet, telefonicznie lub we własnej przychodni

Michał Dworczyk poinformował, że pierwszym kanałem, przez który będzie można umówić się na szczepienie, będzie internet. Polityk zauważył jednak, że jako pierwsi będą rejestrować się seniorzy, którzy mogą nie być biegli w obsłudze internetu, dlatego będą także inne możliwości zapisu. Osoby zainteresowane szczepieniem na koronawirusa będą mogły umówić się na konkretny termin, kontaktując się z własną przychodnią lub dzwoniąc pod numer 989. Ta ostatnia opcja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które mają ograniczenia związane ze stanem zdrowia lub wykluczeniem transportowym w gminach wiejskich czy wiejsko-miejskich.

Michał Dworczyk wyjaśnił, że nie ma konieczności zapisywania się na szczepienie w gminie, w której się mieszka. Szczepionkę na koronawirusa można przyjąć w dowolnym miejscu w Polsce. Zaznaczył jednocześnie, że podczas umawiania się na szczepienie, następuje ustalenie terminu przyjęcia drugiej dawki.

- Potem dzień przed wizytą zarówno pierwszą, jak i drugą przychodzi jeszcze SMS z informacją przypominającą o tej wizycie i o szczepieniu - mówił Dworczyk podczas konferencji prasowej.

O dalszych szczegółach dotyczących rejestracji polski rząd ma informować w środę 13 stycznia.

!Szczepienia przeciw covid w LodziARM: Luxmed odpowiada za to, że musi wyrzucić 90 dawek szczepionki