Rzecznik rzdu: realny termin szczepie nauczycieli - okoo kwietnia

Realny termin szczepie nauczycieli przeciw COVID-19, jeeli nic by si nie zmienio w dostawach szczepionek, przewidujemy okoo kwietnia - poinformowa we wtorek rzecznik rzdu Piotr Mller.

Jak poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski, od 18 stycznia klasy I-III wrócą do nauczania stacjonarnego w szkoach.

Zobacz wideo Ile osób zostało zaszczepionych w Warszawie w weekend? Wiceprezydent Kaznowska: Myślę, że ta liczba wynosi równe „zero”

Szczepienia przeciw COVID - zdjęcie ilustracyjneZapisy na szczepienia dla nauczycieli na przełomie marca i kwietnia

Szczepienia na koronawirusa dla nauczycieli

Rzecznik rzdu, który był we wtorek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, był pytany, kiedy możliwe jest zaszczepienie nauczycieli.

Z racji na to, że najpierw szczepimy grupę medyków, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem, następnie seniorów, którzy są najbardziej narażeni na śmierć ze względu na zachorowanie, dopiero po tych grupach będą szczepieni nauczyciele oraz służby mundurowe

- powiedział.

- Realny termin, jeżeliby się nic nie zmieniło w dostawach, czyli z jednej strony - nie byłoby ich więcej, albo nie byłoby zakłóceń ewentualnych - przewidujemy niestety około kwietnia - dodał rzecznik rządu.

Przypomniał też, że w tym tygodniu odbędą się masowe testy wśród nauczycieli, którzy 18 stycznia mieliby wrócić do szkół, aby zabezpieczyć przed ewentualnym rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

!Szczepienia przeciw covid w LodziWiększość chorych na COVID-19 skarży się co najmniej na jeden problem

(PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.