Koronawirus w Polsce. 326 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 326 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, liczba zgonów od początku epidemii wynosi już 31 593.

Resort dodatkowo przekazał, że przeprowadzone na przestrzeni ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 5 569 osób. Sprawia to, że całkowita liczba zakażeń w Polsce od początku epidemii wynosi obecnie 1 395 779.

Szef KPRM Michał DworczykWiemy, kiedy ruszą szczepienia populacyjne. Przypadków NOP niewiele

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatnich 24 godzin przegrali walkę z COVID-19 miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 233. Pozostałe 93 osoby chorób tych nie miało. Od początku epidemii z powodu zakażenia w naszym kraju zmarło już 31 593 pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Kolejne szczepionki docierają do Polski

29 tys. szczepionek firmy Moderna, które we wtorek wieczorem trafią do Polski, prawdopodobnie w czwartek będą dystrybuowane do wybranych szpitali węzłowych - poinformował PAP prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

- Gdy szczepionki Moderny trafią do ARM, to 50 proc. z nich będziemy chcieli zabezpieczyć na zaszczepienie kolejną dawką. Przy czym należy pamiętać, że to zaszczepienie w przypadku preparatu Moderny powinno być zrealizowane po czterech tygodniach - powiedział Kuczmierowski.

Prezes ARM: szczepionki Moderny trafią do szpitali jeszcze w tym tygodniuPrezes ARM: szczepionki Moderny trafią do szpitali jeszcze w tym tygodniu

- Na 220 tysięcy wykonanych szczepień mieliśmy 32 przypadki NOP-ów, to były wszystko delikatne przypadki, nikt nie był hospitalizowany. (...) Żadnych groźnych sytuacji nie było - powiedział Michał Dworczyk, relacjonując przebieg akcji szczepień. Dodał, że do końca marca szczepionkę przeciwko COVID-19 mają przyjąć trzy miliony Polaków, a szczepienia populacyjne rozpoczną się już po 25 stycznia.

*****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Minister zdrowia apeluje o odwołanie rektora WUM i wolontariat zaszczepionych poza kolejnością
Więcej o: