Szczepienie poza kolejnością. W szpitalu w Gdańsku zaszczepiono żołnierzy WOT

W 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku zaszczepiono sześciu żołnierzy Wojsk Ochrony Terytorialnej. Mundurowi zostali zaszczepieni poza kolejnością, bo zostali uznani za pracowników szpitala.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wystartował 27 grudnia. Od tamtego dnia, w ramach tzw. grupy zero, szczepieni są pracownicy systemu ochrony zdrowia oraz osoby zatrudnione w domach i ośrodkach opieki społecznej. W ostatnich dniach 2020 roku  media obiegła informacja, że na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym zaszczepiono poza kolejnością m.in. aktorów i polityków, w tym Krystynę Jandę. Trójmiejska "Gazeta Wyborcza" informuje, że z szybszego szczepienia skorzystali także żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej.

Beata MazurekMazurek chce znać listę zaszczepionych poza kolejnością. "I tak wyjdzie"

Gdańsk. Zaszczepiono sześciu żołnierzy WOT. "Można powiedzieć, że to byli nasi pracownicy"

Jak informuje "GW", żołnierze WOT zostali zaszczepieni w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku. Doszło do tego 31 grudnia 2020 roku. Zdjęcie jednego z zaszczepionych mundurowych zostało opublikowane na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Jak tłumaczy się szpital?

- Można powiedzieć, że to byli nasi pracownicy, bo są to osoby, które były tego dnia w szpitalu i pomagali przy pacjentach - usłyszała "GW".

Portal nowepomorze.pl pisze, że ze szczepienia poza kolejnością skorzystało sześciu żołnierzy, którzy na co dzień służą w 71 Batalionie Lekkiej Piechoty w Malborku, a obecnie wykonują zadania na terenie szpitali w województwie pomorskim. Propozycja ich zaszczepienia miała wyjść od kadry medycznej. 

Ministerstwo Zdrowia: Służby mundurowe będą szczepione w pierwszym etapie

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, żołnierze Wojsk Ochrony Terytorialnej powinni być szczepieni podczas pierwszego etapu szczepień. Ten rozpocznie się 15 stycznia i obejmie przede wszystkim osoby powyżej 60. roku życia, ale także nauczycieli oraz służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie. 

Zobacz wideo Rząd podaje szczegóły rejestracji na szczepienia dla osób z grupy pierwszej. Od 15 stycznia będą mogły się umawiać osoby powyżej 80 roku życia

Po wykryciu nieprawidłowości na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kontrole, których celem jest sprawdzenie, czy szpitale realizują Narodowy Program Szczepień w należyty sposób. Takie kontrole prowadzi także pomorski oddział NFZ. 

!Szczepienia przeciw covid w LodziLekarze i nauczyciele powinni zaszczepić się najpierw [SONDAŻ]