Wielkopolska. 43 mieszkańców DPS-u w Kochłowach zakażonych koronawirusem

Urząd powiatu ostrzeszowskiego poinformował, że w Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach wykryto 43 przypadki zakażenia koronawirusem. W komunikacie zapewniono, że placówka posiada potrzebne środki ochronne, a także wystarczającą liczbę pracowników.

Decyzję o przeprowadzeniu badań w kierunku Sars-CoV-2 w Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach (woj. wielkopolskie) podjęto po tym, jak najpierw u czterech domowników odnotowano podwyższoną temperaturę, w wyniku czego przeprowadzono u nich testy na koronawirusa, które dały wyniki dodatnie.

Koronawirus w Polsce. Ponad 10 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie żyje 438 osób

Kochłowy. 43 mieszkańców DPS-u zakażonych koronawirusem

W związku z tym podjęto decyzję o przebadaniu pozostałych mieszkańców DPS-u.

[Wtedy - red.] dyrektor placówki Aneta Małolepsza podjęła decyzję o przeprowadzeniu badań na obecność koronawirusa u wszystkich podopiecznych placówki; na 73 mieszkańców, u 43 stwierdzono wynik pozytywny, przy czym nikt nie wykazuje żadnych objawów chorobowych i nikt nie musi być hospitalizowany

- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie urzędu powiatu ostrzeszowskiego.

Filipiny. 400 tys. osób wzięło udział w święcie religijnym mimo pandemii Filipiny. 400 tys. osób wzięło udział w święcie religijnym mimo pandemii

Osoby, które uzyskały wynik dodatni, zostały poddane izolacji. Dyrektorka DPS-u w Kochłowach przekazała, że obsada kadrowa jest wystarczająca, a także, że "w domu panuje spokój". Placówka posiada także wystarczająca ilość sprzętu ochronnego.

W sobotę poinformowano o 10548 nowych zakażeniach koronawirusem oraz o 438 osobach, które zmarły z powodu COVID-19.

Całkowita liczba przypadków od początku epidemii w Polsce to 1,376 mln osób. Zmarło 31 011 chorych na COVID.

Więcej o: