Wielka Brytania. Królowa Elżbieta II i jej mąż zostali zaszczepieni przeciw koronawirusowi

Brytyjska królowa Elżbieta II i jej mąż, książę Filip, zostali w sobotę zaszczepieni przeciw koronawirusowi - poinformował Pałac Buckingham. Oboje z racji wieku znajdowali się w pierwszej grupie priorytetowej do szczepień.

Według źródeł cytowanych przez stację BBC, szczepienie Elżbiety II i księcia Filipa odbyło się na zamku w Windsorze, dokąd - ze względów bezpieczeństwa - para królewska przeniosła po wybuchu pandemii.

Zobacz wideo Pierwsze szczepienie przeciw koronawirusowi w Wielkiej Brytaniii

Elżbieta II i książę Filip przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi. W Wielkiej Brytanii już ponad 1,5 mln zaszczepionych

Jak podają źródła BBC, królowa chciała, by upublicznić tę informację i przeciąć dalsze spekulacje czy i kiedy zostanie zaszczepiona. Pałac Buckingham niezwykle rzadko przekazuje informacje dotyczące stanu zdrowia rodziny królewskiej.

Oboje z racji wieku znajdują się w pierwszej grupie priorytetowej do szczepień - Elżbieta II ma 94 lata, Filip - 99.

Koronawirus w Wielkiej BrytaniiBurmistrz Londynu: Epidemia w mieście wymknęła się spod kontroli

Jak poinformował w czwartek brytyjski premier Boris Johnson, w Wielkiej Brytanii szczepionkę przeciwko koronawirusowi otrzymało dotąd 1,5 miliona osób. Jest ona pierwszym krajem, w którym rozpoczęto podawanie szczepionek opracowanych przez firmy Pfizer i BioNTech oraz naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmę AstraZeneca.

PAP/bjn/kgod/

"Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: