Epidemia koronawirusa. Szefowa Discovery poza kolejką zaszczepiona przeciwko COVID-19 na WUM

- Potwierdziliśmy pojawiające się informacje, że wśród osób zaszczepionych w grudniu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym była też Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie - poinformował Krzysztof Skórzyński, dziennikarz TVN24.

W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem Krzysztofa Skórzyńskiego w programie "Sprawdzam" na antenie TVN24. Polityk mówił o nieprawidłowościach w organizacji szczepień przeciw COVID-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. - Rzeczywiście tam były szczepione osoby nieuprawnione, to było robione w sposób bardzo nieelegancki, bo te osoby były wpisywane na listę jako pracownicy niemedyczni tej jednostki - powiedział Niedzielski. Odpowiedział mu prowadzący program, mówiąc o kolejnej osobie zaszczepionej na koronawirusa poza kolejnością.

Dla porządku - bo w tej sprawie padały i padają różne nazwiska, aktorów, biznesmenów, polityków - chciałbym powiedzieć, że potwierdziliśmy pojawiające się informacje, że wśród osób zaszczepionych w grudniu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym była też Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Kasia Kieli obecnie przebywa za granicą

- powiedział Krzysztof Skórzyński. Discovery jest od 2018 roku właścicielem stacji telewizyjnych Grupy TVN. O szczepieniu, któremu poza kolejnością miała poddać się Katarzyna Kieli napisał wcześniej serwis niezależna.pl. 

Szczepienia poza kolejnością

Przypomnijmy, że od początku stycznia media ujawniają kolejne nazwiska osób, które zaszczepiły się na COVID-19 poza kolejnością. Obecnie trwają szczepienia priorytetowej grupy "zero". Należą do niej, zgodnie z informacjami opublikowanymi na stronie NFZ:

  • pracownicy szpitali węzłowych,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych,
  • personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy - bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści).

Wśród zaszczepionych byli m.in. Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Edward Miszczak z partnerką Anną Cieślak, Mariola Bojarska-Ferenc, Mariusz Walter, Zbigniew Grycan i Irena Eris.

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Szczepienia znanych osób. "Trzeba oskarżyć Morawieckiego, Niedzielskiego i Dworczyka"
Więcej o: