Ks. Roman Kneblewski o "przymusie" szczepień: Tych bandytów, jak mam nadzieję, czeka Norymberga

"Kapelan narodowców" ks. Roman Kneblewski napisał wpis, w którym wyraża nadzieję, że osoby, które przymuszają innych do szczepień czeka "Norymberga". To jedna z wielu jego antyszczepionkowych publikacji.

Ks. Roman Kneblewski, który nazywany jest często "kapelanem narodowców", od miesięcy publikuje antyszczepionkowe treści. 4 stycznia napisał na Facebooku wpis dotyczący rzekomego przymuszania pracowników służb mundurowych do szczepień.

Otrzymałem dzisiaj sms-a od młodej żony w stanie błogosławionym z prośbą o modlitwę za jej męża, który pracuje w sorcie mundurowym, a którego szantażują i grożą wyrzuceniem z pracy, jeżeli - podobnie, jak pozostali - nie da się zaszczepić. Szymuś, jestem dumny z Ciebie, a tych bandytów, jak mam nadzieję, czeka Norymberga!

- napisał duchowny. 

Procesy norymberskie, do których nawiązuje ks. Kneblewski, miały miejsce w latach 1945-1949. Były to procesy karne toczone przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze przeciwko głównym zbrodniarzom III Rzeszy. Łącznie w stan oskarżenia zostało postawionych 185 osób, w tym 56 członków SS i policji. Akt oskarżenia poszczególnych procesów obejmował m.in. dokonanie zbrodni przeciwko ludzkości oraz podżeganie i przygotowanie wojny.

Ks. Roman KneblewskiStrajk Kobiet. Kapelan narodowców o pielęgniarkach: Jakieś diablice

Antyszczepionkowcy wśród katolików. "Wyrzekamy się ducha aborcji"

Ks. Roman Kneblewski nie jest odosobniony w antyszczepionkowej krucjacie. Podobne stanowisko w sprawie szczepień na koronawirusa zajmuje grupa katolików, która stworzyła petycję zaadresowaną do polskiego prezydenta, rządu i Episkopatu Polski. "Świadectwo wiary przeciwko masowym szczepieniom" opublikowano na stronie internetowej citizengo.org

"W Twoje Imię Panie Jezu Chryste, mocą Twojej  Przenajdroższej Krwi i w imieniu każdego Polaka wyrzekamy się ducha aborcji i wszelkich powiązań łączących mordowanie dzieci nienarodzonych z leczeniem za pomocą szczepionek wyprodukowanych z użyciem linii komórkowych dzieci abortowanych. Wyznajemy i wierzymy, że naszym jedynym Panem życia i śmierci jest Jezus Chrystus. Wierzymy, że jest On naszym najlepszym Lekarzem, który lecząc ciała leczy przede wszystkim nasze dusze" - czytamy w świadectwie osób, które podpisują się jako "Polacy - wierni wyznawcy Chrystusa".

Grupa katolików napisała do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczepieńGrupa katolików napisała do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczepień

* * * 

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o sczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Czy szczepionki są bezpieczne? WHO odpowiada na najważniejsze pytania

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

Więcej o: