Koronawirus w Polsce. 186 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce zmarło kolejnych 186 pacjentów. Dodając to do całkowitego bilansu, liczba zgonów od początku epidemii wynosi obecnie 30 241.

Resort dodatkowo w swoim codziennym raporcie poinformował, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 12 054 osób. Taka liczba sprawia, że łącznie od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono już 1 356 882 zakażenia.

Szczepionka firmy ModernaDworczyk o szczepionkach Moderny: 840 tys. dawek do końca marca

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19 miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 148. Pozostałe 38 osób takich chorób nie miało. Od początku epidemii w naszym kraju zmarło już 30 241 osób.

Koronawirus w Polsce. Do końca marca 840 tys. dawek szczepionki w Polsce

Czy w 2021 r. osiągniemy dzięki szczepieniom odporność zbiorową? A może się to nie powiedzie? - Na różne hipotetyczne scenariusze rozwoju pandemii COVID-19 w 2021 roku i w latach najbliższych powinniśmy się przygotować - przekonuje Zespół ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk. Działający przy prezesie PAN interdyscyplinarny zespół doradczy ds. COVID-19 w opublikowanym we wtorek stanowisku przedstawił pięć hipotetycznych scenariuszy rozwoju pandemii COVID-19 w 2021 roku i w latach najbliższych [SPRAWDŹ].

Do końca marca powinno do Polski dojechać około 840 tys. dawek szczepionki firmy Moderna; jeszcze w styczniu powinno do nas dotrzeć blisko 70 tys. sztuk szczepionki tej firmy - poinformował w środę PAP szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Szczepienie. Zdjęcie ilustracyjneZiaja wydała oświadczenie ws. szczepień pracowników

Zobacz wideo Czy możemy określić czas zakończenia pandemii?
Więcej o: