Chiny. Najwyższa liczba lokalnych zakażeń od pięciu miesięcy

Sytuacja epidemiczna w Chinach ponownie zaczyna się pogarszać. W znajdującej się nieopodal stolicy kraju prowincji Hebei w ciągu ostatniej doby odnotowano 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co jest liczbą niemal dwukrotnie wyższą niż dzień wcześniej.

Władze Pekinu podjęły decyzję o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażeń. We wtorek chiński resort zdrowia poinformował o 33 nowych przypadkach, natomiast w środę o 32.

Szczepienia przeciwko COVID w Wielkiej BrytaniiWlk. Brytania opóźni podanie II dawki szczepionki. Lekarze są zszokowani

Chiny. Pogarszająca się sytuacja w prowincji Hebei

Od czwartku do odwołania zamknięta jest stacja kolejowa w stolicy prowincji Hebei, Shijiazhuang, gdzie na początku tego tygodnia wykryto ognisko zakażeń koronawirusem. 51 lokalnych przypadków w Hebei jest najwyższym dziennym przyrostem w tym regionie od 30 lipca, a dodatkowo potwierdzono 69 zakażeń bezobjawowych.

W środę w prowincji zamknięto również część autostrad, a także zawieszono kursowanie autobusów dalekobieżnych. Do tego dnia z miasta mogły wyjeżdżać tylko osoby, które w przeprowadzonym w ciągu ostatnich 72 godzin teście na obecność koronawirusa uzyskały negatywny wynik. W całej prowincji przeprowadzane są obecnie masowe testy mieszkańców.

Chiny. Pierwszy przypadek mutacji koronawirusa z RPA

Miasto Shijiazhuang położone jest w niedalekiej odległości od stolicy kraju, Pekinu. Z tego powodu lokalne władze ponownie podjęły decyzję o bardziej zaostrzonych kontrolach osób znajdujących się w przestrzeniach publicznych. Co gorsza, w środę potwierdzono tam pierwszy przypadek nowej mutacji koronawirusa z Republiki Południowej Afryki.

Wielka Brytania: prawie 61 tys. zakażeń w ciągu doby. Najwięcej przypadków od początku epidemii (zdjęcie ilustracyjne)Wlk. Brytania: 61 tys. zakażeń w ciągu doby. Najwięcej od początku epidemii

Od początku epidemii w Chinach zakażonych zostało 87,2 tys. osób, a także odnotowano 4,6 tys. zgonów. Za ozdrowieńców uznaje się ponad 82,1 tys. mieszkańców, zaś obecnie aktywnych jest 485 przypadków choroby.

Zobacz wideo Czy możemy określić czas zakończenia pandemii?
Więcej o: