Były szef NFZ o szczepionkach dla aktorów: Incydent, na który można machnąć ręką

Andrzej Sośnierz na łamach "Polski The Times" odniósł się do szczepień poza kolejnością, do których doszło na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jego zdaniem aktorzy "dali się naciągnąć". - Ale ile można o tym gadać? - zapytał poseł Porozumienia.
Zobacz wideo Szczepienia na WUM poza kolejnością. Posobkiewicz: To nauczka dla innych

Poseł Porozumienia i były szef NFZ winą za szczepienia aktorów i ludzi mediów obarcza zapraszających, a nie zaproszonych. - Nie słyszałem, żeby Janda czy inny aktor zabiegał o miejsce w kolejce. Więc jeśli już, to nadużycie po stronie tego, który na szczepionkę zapraszał. Państwo aktorzy dali się naciągnąć, głupio wyszło, ale ile można o tym gadać? - zapytał Andrzej Sośnierz w rozmowie z "Polską The Times". - To incydent, który się zdarzył i na który można było machnąć ręką. Wie pan, co to jest problem? 60 tys. zgonów w Polsce w listopadzie - dodał.

Polska dokupi szczepionki przeciw COVID-19 na własną rękę? RMF: KE nic o tym nie wie (zdjęcie ilustracyjne)Polska dokupi szczepionki na własną rękę? RMF: KE nic o tym nie wie

Były szef NFZ o szczepionkach dla aktorów: Nadużycie po stronie tego, który na szczepionkę zapraszał

Sośnierz zapytany, czy program szczepień działa, stwierdził, że "trudno powiedzieć" i że "liczba ok. 30 tys. zaszczepionych dziennie na pewno nie rzuca na kolana". -  W takim tempie to nie wiem, ile lat będziemy się szczepić. Z drugiej strony, jesteśmy ograniczeni tempem dostaw - stwierdził.

Zdjęcie ilustracyjneAdwokaci chcą być szczepieni w grupie "0". "Jest apel do ministra zdrowia

Nie obyło się też bez złośliwości pod adresem rządu PiS.

Znając dokonania ministerstwa zdrowia i rządu w walce z epidemią, jestem bardzo ostrożnym optymistą w prognozowaniu przebiegu programu szczepień

- stwierdził poseł Porozumienia.

Polityk dodał, że jest wiele problemów w ochronie zdrowia, np. rosnąca umieralność czy bałagan w testach. - Tymczasem, jak to najczęściej bywa, zajmujemy się pierdołami - stwierdził.

***

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Więcej o: