Koronawirus w Polsce. 341 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 341 osób. Dodając tę liczbę do całkowitej liczby zgonów, od początku epidemii walkę z COVID-19 przegrały już 29 502 osoby.

Resort w swoim codziennym raporcie przekazał ponadto, że przeprowadzone w ciągu ostatnich 24 godzin testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 7 624 osób. Taki bilans powoduje, że łączna liczba zakażeń od początku epidemii w naszym kraju wynosi obecnie 1 330 543.

Prezes ARM: Liczba szczepionek jest za małaPrezes ARM: Liczba szczepionek, jakie trafiają do Polski, jest niezadowalająca

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, spośród wszystkich osób, które zmarły na COVID-19 w ciągu poprzedniej doby, większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 256. Pozostałe 85 osób takich chorób nie miało. Bilans zgonów od początku epidemii wynosi obecnie 29 502.

Koronawirus w Polsce. "Liczba szczepionek w Polsce jest niewystarczająca"

- Zapisy na szczepienie mogłyby ruszyć już od przyszłego tygodnia. System się szybko zablokuje - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID-19. - Niestety początek nie jest zbyt imponujący - dodał, komentując dotychczasowy przebieg akcji szczepień w Polsce.

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski także wypowiedział się na temat przebiegu procesu szczepień w Polsce. Według niego "liczba szczepionek, jakie trafiają do Polski, jest niezadowalająca", natomiast kontrowersyjną kwestię szczepienia celebrytów skwitował krótkim: "Kłamstwo ma krótkie nogi".

Minister Michał DworczykDworczyk: Do 15 stycznia nie wszyscy z grupy zero zostaną zaszczepieni

- Do 15 stycznia nie wszyscy z grupy zero zostaną zaszczepieni przeciw koronawirusowi - przyznał szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Poinformował też, że rząd chce, by szczepienia seniorów rozpoczęły się w ostatnim tygodniu stycznia.

Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (5.01)
Więcej o: