Koronawirus w Polsce. 42 zgony z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 42 pacjentów. Łączna liczba zgonów od początku epidemii wynosi obecnie 29 161.

Resort w swoim codziennym raporcie poinformował ponadto, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 4 432 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, łączna liczba zakażeń od początku epidemii w naszym kraju wynosi na ten moment 1 322 947.

Szczepionka przeciw COVID-19Prof. Matyja o szczepieniach: Lekarzowi nie wolno leczyć jednych kosztem drugich

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19 miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 34. Pozostałych 8 osób takich chorób nie miało. Licznik zgonów z powodu koronawirusa w Polsce wynosi obecnie 29 161.

Koronawirus w Polsce. Kontrowersje wokół szczepień

Grupa 18 osób ze świata kultury i sztuki, która zaszczepiła się przeciw koronawirusowi na WUM za około 20 dni powinna przyjąć kolejną dawkę preparatu. Studenci uczelni apelują, aby w tym czasie "udowodnili, że rzeczywiście są wspaniałymi ambasadorami szczepień" i przeprowadzili akcję promocyjną związaną z programem szczepień - informuje WP.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja skrytykował władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za zaszczepienie znanych osób poza kolejnością. - Oni muszą to wyjaśnić, to jest ich obowiązek - dodał lekarz, podkreślając, że transparentność procesu szczepień jest kluczowa do tego, by zachęcić do nich Polaków.

Warszawski Uniwersytet Medyczny, 22 sierpnia 2017Szczepienia poza kolejnością na WUM. Studenci apelują do aktorów

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zapowiedział pozew przeciwko rektorowi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Powodem jest to, że poza pracownikami i rodzinami pracowników ochrony zdrowia, w etapie "zero" zaszczepieni zostali też aktorzy i politycy.

Zobacz wideo Marek Posobkiewicz gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (4.01)
Więcej o: