Znani aktorzy zaszczepili się poza kolejnością. "Miała być mądra akcja, a wyszło koszmarnie"

Polsat News dotarł do nazwisk aktorów zaszczepionych poza kolejnością. Wśród nich są m.in. Andrzej Seweryn i Wiktor Zborowski. - Nie sądziłam, że będzie afera z tego powodu, a teraz żałuję - skomentowała Maria Seweryn, która ze szczepienia skorzystała razem z rodzicami - Krystyną Jandą i Andrzejem Sewerynem.

W czwartek Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych 450 dodatkowych dawek szczepień, które, niezależnie od puli przeznaczonych dla etapu zerowego akcji, musiały być wykorzystane do końca roku. "Z puli dodatkowych dawek zaszczepionych zostało 300 pracowników szpitali WUM oraz grupa 150 osób obejmująca rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym znane postaci kultury i sztuki (18 osób), które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień" - poinformowano w komunikacie. Dzień wcześniej Krystyna Janda poinformowała, że przyjęła preparat.

Tak jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka

- napisała na Facebooku. Wpis ten spotkał się z krytyką użytkowników portalu społecznościowego, którzy zwracali uwagę na fakt, iż aktorka została zaszczepiona poza kolejnością. Do informacji odnieśli się także medycy, którzy są szczepieni w tzw. etapie zero. Podkreślali, że wielu z nich wciąż czeka na szczepionkę.

Aktorzy zaszczepieni poza kolejnością

Dziennikarz Polsat News Mateusz Maranowski ustalił, że na liście zaszczepionych poza kolejnością są także Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna. "Według moich informacji - Krystyna Janda dzwoniła do aktorów seniorów przed świętami z propozycją szczepień w WUM. Mieli być ambasadorami akcji promującej szczepienia" - napisał reporter.

Miała być potrzebna i mądra akcja, a wyszło koszmarnie. (...) Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam. (...) WUM wystosował takie zaproszenie do teatru do Kryśki Jandy i teatr to koordynował

- stwierdził Wiktor Zborowski.

Zaszczepieni zostali także Maria Seweryn i Andrzej Seweryn. - Ponieważ mój ojciec jest o kulach, ja z nim pojechałam. Nikogo tam nie było oprócz nas. Ponieważ on poszedł do szczepienia, to pani doktor mi powiedziała: - Skoro pani przyjechała, to niech pani wejdzie, bo jest otwarta dawka. I ja z tego skorzystałam - powiedziała Maria Seweryn. - Nie sądziłam, że będzie afera z tego powodu, a teraz żałuję - dodała.

Jak podaje Polsat News, w poniedziałek ma się pojawić specjalne oświadczenie rektora WUM w tej sprawie.

Sprawę szczepień poza kolejnością nagłośniła grupa ZUM na WUM, która opisuje nieprawidłowości na uniwersytecie. Jak czytamy, medycy nie podają jeszcze najciekawszych nazwisk z 18 zaszczepionych "znanych postaci kultury i sztuki".

Czytaj więcej na temat szczepionek:

Zobacz wideo Jak będzie przebiegać proces szczepień w Polsce?
Więcej o: