Szpital rozwiewa wątpliwości: Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 wykonano prawidłowo

Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 wykonano prawidłowo - przekazano w oświadczeniu wydanym w czwartek przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w reakcji na pojawiające się w przestrzeni publicznej opinie.

Szpital przypomniał, że pierwsze zastosowanie w Polsce szczepionki przeciwko koronawirusowi miało miejsce w CSK MSWiA.  "Szczepienie zostało wykonane prawidłowo" - podkreślono.

Zobacz wideo Zapisy na szczepienia. Kto może dzwonić od 15 stycznia?

Potwierdza to – jak zaznaczono - sama zaszczepiona, Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala.

"Szczepieniami zajmuję się od 30 lat. Potwierdzam, że szczepienie, które wykonał dr Artur Zaczyński było zrobione prawidłowo i z zasadami sztuki: domięśniowo, igłą o odpowiedniej długości. Po szczepieniu czułam się i nadal czuję się bardzo dobrze i nie zauważam żadnych niepokojących objawów" – przekazała Jakubowska, cytowana w oświadczeniu.

Wskazano w nim, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 10.12.2020 szczepienia ochronne mogą być przeprowadzane przez lekarzy.

"Apelujemy o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących szczepień. Rozumiemy, że każda kontrowersyjna wypowiedź spotyka się z ogromnym zainteresowaniem społeczeństwa, jednakże taka opinia lub niesprawdzona informacja może wpłynąć na decyzje wielu ludzi dotyczących szczepień" – podkreśliła placówka.

"Przed nami ogromne zadanie i odpowiedzialność - zachęcanie jak największej liczby Polaków do szczepienia przeciw koronawirusowi jest podstawowym warunkiem sukcesu w walce z pandemią" - zaznaczono.

Oświadczenie, jak wyjaśniono, wydano w związku z wypowiedzią prof. Tadeusza Zielonki na antenie radia TOK FM, wyemitowaną w czwartek 31 grudnia.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: