Koronawirus. Wzrost liczby infekcji w Tokio. "Liczba przypadków może eksplodować w każdej chwili"

Wzrost liczby infekcji w Tokio jest większy niż wcześniej - poinformował gubernator Yuriko Koike. W stolicy Japonii odnotowano 944 przypadki zakażenia koronawirusem - to druga najwyższa dzienna liczba od początku pandemii.

Yuriko Koike, cytowany przez "The Washington Post", wezwał mieszkańców Tokio do pozostania w domu. - Sytuacja jest bardzo poważna, mierzymy się z wielką falą zakażeń wirusem, jakiej wcześniej nie widzieliśmy. Liczba przypadków może eksplodować w każdej chwili (…) Jeśli nie zatrzymamy tego teraz, sytuacja się pogorszy - powiedział gubernator. Swoją prośbę nazwał "wysiłkiem ostatniej szansy", który może spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa bez konieczności wprowadzania stanu wyjątkowego.

Epidemia koronawirusa w Japonii

Według danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa do tej pory w Japonii stwierdzono zakażenie koronawirusem u 231 253 osób. Zmarło 3 231 chorych, a 189 310 wyzdrowiało. Prawie trzy czwarte z 4 tys. łóżek obecnie dostępnych dla pacjentów chorych na COVID-19 w Tokio jest zajętych, a wszystkie łóżka mogą zostać zajęte w ciągu dwóch tygodni, chyba że ludzie natychmiast ograniczą swoją aktywność - mówią eksperci.

W poniedziałek rząd Japonii wprowadził zakaz wjazdu na terytorium kraju dla cudzoziemców, którzy nie posiadają pozwolenia na stały pobyt. Ma to ograniczyć możliwość zakażenia nowymi odmianami koronawirusa. Zakaz ma obowiązywać do końca stycznia.

Zobacz wideo Kiedy wrócimy do normalności?
Więcej o: