Nieoficjalnie: Po 17 stycznia częściowe otwarcie szkół, hoteli i stoków

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM, po niedzieli 17 stycznia częściowo otwarte mogą zostać szkoły. Cały czas zamknięte pozostaną jednak siłownie i restauracje. Jakie zmiany czekają hotele, stoki narciarskie i centra handlowe?

Ponowne otwarcie stoków narciarskich, hoteli i częściowo także szkół - według nieoficjalnych ustaleń RMF FM, tak właśnie ma wyglądać - na teraz - plan rządu na obostrzenia po feriach zimowych. Cały czas zamknięte pozostaną siłownie oraz restauracje.

Zobacz wideo Czy Polacy będą mogli wybrać, którą szczepionką chcą być zaszczepieni?

Nieoficjalnie: Rząd planuje otworzyć hotele, stoki i częściowo szkoły od poniedziałku 18 stycznia

Rząd planuje, że od poniedziałku 18 stycznia do stacjonarnego nauczania w szkołach wrócą najmłodsi uczniowie z klas I-III szkół podstawowych. O takim rozwiązaniu od dawna mówi minister edukacji Przemysław Czarnek. W podobnym tonie wypowiadał się w środę także rzecznik rządu Piotr Müller. Uzasadnieniem takiej decyzji ma być zdrowie psychiczne dzieci.

W nieoficjalnych planach rząd zamierza też zezwolić na wznowienie działalności hoteli i stoków narciarskich. W niedzielę 17 stycznia kończą się ogólnopolskie ferie, które w 2021 roku zostały wyznaczone dla wszystkich uczniów w jednym terminie.

Koronawirus w Polsce.Ministerstwo Zdrowia: 12 955 zakażeń koronawirusem i aż 565 ofiar śmiertelnych

Przedłużone mają zostać natomiast obostrzenia dotyczące zamknięcia branży fitness - siłowni, basenów, aquaparków itp. Zamknięte mają być także restauracje, które będą mogły jedynie wydawać posiłki na wynos. Według badań, na które ma powoływać się rząd, miejsca te zwiększają ryzyko zakażenia koronawirusem. Nie wiadomo na razie co z otwarciem centrów handlowych. Ministerstwo Zdrowia ma jednak opowiadać się za całkowitym otwarciem sklepów.

Minister zdrowia: W ostatnim tygodniu ferii będą testowani na koronawirusa nauczyciele w całym kraju

Adam Niedzielski zapowiedział, że w ostatnim tygodniu ferii, czyli od 10 do 17 stycznia, w całym kraju będzie przeprowadzana akcja testowania nauczycieli na koronawirusa. Dotyczyć to ma jednak tylko nauczycieli nauczania początkowego. - Chodzi o tych nauczycieli, którzy pójdą do szkół w pierwszej kolejności. Będą badani testami PCR-owymi. Nie tymi szybkimi, ale tymi dokładnymi - dodał szef resortu zdrowia.  

Para prezydenckaKiedy zaszczepi się para prezydencka? "Nikt nie będzie przeskakiwał kolejki"

Więcej o: