Koronawirus w Polsce. 565 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Koronawirus w Polsce. W środowym raporcie Ministerstwo Zdrowia zakomunikowało, że w przeciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 565 osób. Łączna liczba zgonów z powodu COVID-19 od początku epidemii wynosi obecnie 28 019.

Resort dodatkowo przekazał, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywne wyniki w przypadku 12 955 osób. Dodając to do całkowitego bilansu zakażeń, od początku epidemii w Polsce liczba pozytywnych przypadków wynosi aktualnie 1 281 414.

Minister rodziny Marlena Maląg Koronawirus. Maląg: Jesteśmy świadkami wielkiego przełomu

Zgodnie z treścią raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby przegrali walkę z COVID-19 miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 440. Pozostałe 125 osób takich chorób nie miało. Całkowita liczba zgonów od początku epidemii w naszym kraju wynosi 28 019.

Koronawirus w Polsce. "Jesteśmy świadkami wielkiego przełomu"

Po wielu miesiącach trudnej walki z pandemią koronawirusa jesteśmy świadkami wielkiego przełomu, który już wkrótce pozwoli nam wrócić do normalności, jaką pamiętamy jeszcze z początku tego roku. Tym przełomem jest szczepionka - powiedziała PAP minister rodziny Marlena Maląg.

Odpowiedź na pytanie, jak przestrzegaliśmy obostrzeń w okresie świąt, poznamy pod koniec tygodnia - przyznał w rozmowie z PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Podkreślił, że nadal należy żyć w reżimie sanitarnym, bo szczepionki jeszcze przez dłuższy czas nie spowodują poprawy sytuacji.

.Pierwsze szczepienia przeciw covid w Olsztynie Jak przestrzegaliśmy obostrzeń w okresie świąt? Prof. Gut: Dowiemy się pod koniec tygodnia

Szef KPRM Michał Dworczyk wytłumaczył, że rząd zdecydował się na przedłużenie terminu zapisów na szczepienia w grupie zero do 14 stycznia 2021 r. ze względu na postulaty płynące ze środowisk medycznych. Wyjaśnił również, że przedłużenie terminu dla osób z grupy zero nie spowoduje przesunięcia terminu zapisów na szczepienia w grupie pierwszej.

Zobacz wideo Dlaczego pracownicy sklepów nie są w pierwszej grupie szczepień?
Więcej o: