Gdańsk. 30 tys. zł kary za organizację imprezy na 200 osób. Twierdził, że to "trening taneczny"

Na organizatora "Specjalnego Świątecznego Treningu" w jednym z klubów w Gdańsku nałożono karę w wysokości 30 tys. zł. Sanepid uznał, że doszło do naruszenia przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r.
Zobacz wideo Czy Polacy będą mogli wybrać, którą szczepionką chcą być zaszczepieni?

O karze w wysokości 30 tysięcy złotych, który nałożona na organizatora "Specjalnego Świątecznego Treningu" w jednym z gdańskich lokali poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Szybka i stanowcza reakcja na doniesienia o organizacji w jednym z nocnych klubów w Gdańsku imprezy 'Specjalny Świąteczny Trening' z udziałem 213 osób. Skrajna nieodpowiedzialność organizatora! Zero tolerancji!" - napisał na Twitterze.

GIS apeluje o "bezwzględne przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych"

Główny Inspektor Sanitarny poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie GIS-u, że decyzja o nałożeniu kary na organizatora imprezy została podjęta po analizie zebranych materiałów i przeprowadzonym postępowaniu. 

"W opinii inspekcji sanitarnej organizacja i przebieg tego wydarzenia stanowiło naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r.w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W związku z powyższym, jeszcze raz gorąco apeluję do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych. Zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju. Jakiekolwiek próby ich omijania czy lekceważenia, nie mogą być akceptowane" - napisał Główny Inspektor Sanitarny. 

Epidemia koronawirusa w USANowa mutacja koronawirusa dotarła do USA, odkryto pierwszy przypadek

Prokuratura może wszcząć śledztwo w sprawie imprezy tanecznej w Gdańsku

Dziennikarz RMF FM ustalił, że "Specjalny Świąteczny Trening" w gdańskim klubie nie był jedyną tego typu imprezą w tym miejscu. Podobne wydarzenia miało mieć miejsce w nocy z 19 na 20 grudnia. W tym kontekście prokuratura rozważa wszczęcie śledztwa. W przypadku "Specjalnego Świątecznego Treningu" organizator tłumaczył, że nie jest to dyskoteka, a trening taneczny przed zawodami, które mają się odbyć w lipcu 2021 roku. Nie przyjął mandatu od policjantów, dlatego sprawa została skierowana do sanepidu. Śledczy ustalili, że podczas tego wydarzenia sprzedawany był alkohol, co świadczy o tym, że nie był to trening, a impreza taneczna. 

Szczepienia. Zdjęcie ilustracyjneZespół episkopatu o "komórkach abortowanych płodów". Ekspert wyjaśnia

Więcej o: