Lekarze z całej Polski ruszyli po szczepionki. "Nie wyrosła mi dodatkowa kończyna. Nie zacząłem odbierać 5G"

W niedzielę zaszczepiono około 2 tysięcy pracowników ochrony zdrowia. Medycy i pracownicy ochrony zdrowia są grupą, która szczepionkę przeciwko COVID-19 otrzymuje w pierwszej kolejności. Lekarze dzielą się w mediach społecznościowych wrażeniami po przyjęciu medykamentu.

W piątek do Polski dotarł pierwszy transport szczepionek z magazynów firmy Pfizer w belgijskim Puurs. Już w niedzielę rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego w szpitalach covidowych. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Zobacz wideo Wspieramy Was! - Gazeta.pl ze specjalną akcją skierowaną do medyków

Jak przekazał w niedzielę rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, w niedzielę zaszczepiono około 2 tys. pracowników personelu medycznego. W poniedziałek szczepienia są kontynuowane.

Medycy z całej Polski pokazują w mediach społecznościowych, jak przebiega cały proces, tłumaczą zalety szczepień i na bieżąco informują, jak czują się po przejściu procedury. Lekarze oznaczają swoje zdjęcia i wpisy podpisem #szczepimysie. Dają tym przykład osobom, które mają wątpliwości, czy skorzystać ze szczepień.

Właśnie się zaszczepiłem. Wszystko w porządku, organizacja szczepienia u mnie w szpitalu świetna. Oby tak dalej!

- napisał anestezjolog Grzegorz Siwek na Twitterze. Kilka godzin później dodał: "Nadal czuję się dobrze. Nadal nie wyrosła mi żadna dodatkowa kończyna (niestety). Nie zacząłem odbierać 5G. Nie dostałem przelewu od Sorosa / Billa Gatesa. Liczba trolli antyszczepowych na profilu również na stałym poziomie. Nuda".

Medycy na zdjęciach w trakcie i po szczepieniu są uśmiechnięci i zadowoleni. - Melduję, że dzisiaj otrzymałam I dawkę COMIRNATY - szczepionki mRNA przeciwko covid19 - napisała lekarka rodzinna, Beata Koszewska-Jóźwiak. 

O przyjęciu pierwszej dawki szczepionki poinformował też prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który jest z zawodu lekarzem. 

Otrzymałem już pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jest ona bezpieczna i jestem przekonany, że wszyscy powinni się nią zaszczepić jak najszybciej. Szczepionka przeciwko COVID-19 jest kluczowym elementem powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa 

- napisał na Facebooku Szełemej. 

Z kolei Urząd Wojewódzki w Olsztynie przekazał w niedzielę wieczorem, że w szpitalu w Ostródzie zaszczepiono 20 osób. Szczepienia rozpoczęto też w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. 

Medycy szczepią się przeciwko COVID-19

Z ankiety udostępnionej przez Porozumienie Rezydentów wynika, że większość młodych lekarzy (rezydentów) chce się zaszczepić przeciwko COVID-19. 92,96 procent badanych pracowników ochrony zdrowia chce skorzystać ze szczepienia. Jedynie 0,82 procent nie zamierza się zaszczepić.

Lekarzu, pielęgniarko, ratowniku medyczny, diagnosto, pracowniku sanepidu, pracowniku ochrony zdrowia, farmaceuto jeśli chcesz podzielić się z nami swoją historią - pisz na adres: redakcjagazetapl@agora.pl. Pokaż nam, jak wygląda Twoja codzienna praca, podziel się swoją perspektywą.

***

Więcej o szczepionce przeciwko koronawirusowi dowiesz się z poniższych linków:

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Czy szczepionki są bezpieczne? WHO odpowiada na najważniejsze pytania

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty? [NAJWAŻNIEJSZE FAKTY]

Jak działają szczepionki? WHO w prostych słowach wyjaśnia mechanizm

Więcej o: