W trakcie szczepienia dyr. szpitala MSWiA zwrócił uwagę dziennikarzom. "30 proc. nie ma zakrytego nosa"

Jedną z pierwszych osób zaszczepionych w Polsce przeciwko koronawirusowi był dyrektor szpitala MSWiA prof. Waldemar Wierzba. W trakcie otrzymywania zastrzyku lekarz zwrócił się do części dziennikarzy z uwagą, że noszą oni maseczki w nieprawidłowy sposób.

Pierwszy zastrzyk otrzymała Naczelna Pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie - Alicja Jakubowska. Jako drugi zaszczepił się natomiast dyrektor placówki - prof. Waldemar Wierzba. 

Pierwsze w Polsce szczepienia na Covid-19W szpitalu MSWiA zaszczepiono pierwszą osobę. "Czuję się bardzo dobrze"

Prof. Wierzba zwrócił uwagę dziennikarzom: Co najmniej trzydzieści procent nie ma zakrytego nosa

W trakcie otrzymywania zastrzyku lekarz stwierdził, że szczepionka będzie miała ogromny wpływ na zmianę sytuacji medyków w trakcie epidemii. Po chwili Wierzba zwrócił się do zebranych w placówce dziennikarzy, operatorów kamer i fotoreporterów.

- Patrzę tutaj po kolegach, którzy rejestrują to wydarzenie i co najmniej trzydzieści procent nie ma zakrytego nosa. Czyli nie szanuje swoich kolegów obok - powiedział dyrektor szpitala MSWiA. 

Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe w całym kraju. Nakaz ten obowiązuje m.in. na ulicach, środkach transportu publicznego, urzędach, sklepach kościołach oraz oczywiście w szpitalach i przychodniach.

Zobacz wideo Minister zdrowia nawiązuje do polityków Konfederacji: Uczestniczyli w obradach Sejmu w maseczkach

Dyrektor szpitala MSWiA: Szczepionka przeszła wszelkie procedury związane z restrykcyjnym procesem rejestracji leków

Podczas krótkiej konferencji prasowej już po podaniu pierwszych dawek preparatu pracownikom szpitala, Wierzba stwierdził, że "szczepienia to jedno z największych dobrodziejstw ludzkości". - Ta konkretna szczepionka nie jest żadnym eksperymentem, ponieważ przeszła wszelkie procedury związane z restrykcyjnym procesem rejestracji leków. Co więcej, preparat uzyskał akceptację amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, która jest instytucją nieprzekupną i nigdy nie przepuściła niesprawdzonych leków, czy szczepionek - zapewnił lekarz. Dodał, że "jest pewien" tego, że szczepionka jest skuteczna również w przypadku mutacji wirusa SARS-CoV-2.

W niedzielę rozpoczęły się szczepienia pracowników systemu ochrony zdrowia oraz pracowników DPS-ów i MOPS-ów. Pierwszy transport szczepionek firmy Pfizer - prawie 10 tys. dawek - dotarł do Polski drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Fiolki z preparatem trafiły do 72 szpitali węzłowych. 

Więcej o: