Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: 13 115 nowych przypadków zakażenia
Najnowszy raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia. Resort podaje, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 13 115 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz 497 zgonów spowodowanych COVID-19. 365 ofiar śmiertelnych koronawirusa miało choroby współistniejące.
Koronawirus w Polsce. Najwięcej nowych przypadków na Mazowszu
Ministerstwo Zdrowia informuje, że najwięcej nowych przypadków zakażenia potwierdzono w województwie mazowiecki. Obecność wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 1824 mieszkańców tej części Polski. Oprócz tego koronawirusem zakaziło się:
- 1605 osób z województwa wielkopolskiego,
- 1311 osób z województwa kujawsko-pomorskiego,
- 1107 osób z województwa pomorskiego,
- 1005 osób z województwa zachodniopomorskiego,
- 1003 osób z województwa śląskiego,
- 945 osób z województwa łódzkiego,
- 839 osób z województwa warmińsko-mazurskiego,
- 742 osób z województwa dolnośląskiego,
- 598 osób z województwa lubelskiego,
- 409 osób z województwa małopolskiego,
- 402 osób z województwa lubuskiego,
- 325 osób z województwa podlaskiego,
- 288 osób z województwa podkarpackiego,
- 281 osób z województwa opolskiego,
- 166 osób z województwa świętokrzyskiego.
Resort Adama Niedzielskiego informuje także o 265 przypadkach bez wskazania adresu. Z danych ministerialnych wynika również, że od początku epidemii w Polsce zakaziło się 1 239 998 osób, a 26 752 z nich zmarło.
"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń. Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: gov.pl/raport-zakazen" - informuje Ministerstwo Zdrowia.
-
"Wiadomości" TVP miały przeprosić dziennikarza TVN. Wydanie zaczęło się 4 minuty przed 19.30
-
Gdzie mieszkają Jarosław Kaczyński, Beata Szydło i Borys Budka? Sąd Okręgowy udostępnia adresy
-
Prokuratorzy szukają spółek Giertycha. Właścicielowi Zatoki Sztuki zaproponowali "sześćdziesiątkę"
-
Nieoficjalnie: Lockdown możliwy również w woj. pomorskim. O 14 konferencja Niedzielskiego
-
Nowe obostrzenia w województwie pomorskim. "Wycofujemy luzowania, które miały miejsce na początku roku"
- To miało być zwykłe otwarcie drogi. Premierowi przeszkodzili rolnicy. "Zobaczył nas i uciekł"
- Prof. Matyja o ewentualnym proteście lekarzy: Nigdy nie odeszliśmy i nie odejdziemy od łóżek
- Pogoda na weekend 6-7 marca. Będzie chłodno i pochmurnie. Spadnie śnieg
- Włochy zablokowały wywóz szczepionek poza UE. Australia apeluje o zmianę decyzji
- Onet: Zastępca rzecznika dyscyplinarnego umorzył sprawę pedofila. Przestępca uniknął dodatkowej odsiadki