Koronawirus. Rusza specjalna infolinia i strona internetowa poświęcona szczepieniom

Rząd rozpoczyna kampanię informacyjną dotyczącą Narodowego Programu Szczepień. Powstała specjalna infolinia oraz strona internetowa, na której można poznać najważniejsze informacje o szczepieniach przeciw COVID-19. Od 15 stycznia infolinia będzie służyć do umawiania się na konkretne terminy szczepień.

Wraz z przyjęciem we wtorek (15 grudnia) Narodowego Programu Szczepień rząd uruchomił nową stronę internetową, która będzie na bieżąco będzie aktualizowana i uzupełniania o najważniejsze informacje dotyczące programu szczepień. Nową rządową stronę można znaleźć pod tym adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie.

Koronawirus. Uruchomiono infolinię i stronę internetową poświęconą szczepieniom

Na stronie internetowej znajdziemy przydatne informacje dotyczące samej szczepionki przeciw COVID-19, zestaw pytań i odpowiedzi, a także ważne dane kontaktowe. Internauci mogą się m.in. dowiedzieć, czy szczepienia na koronawirusa są obowiązkowe, od kiedy będzie można się zaszczepić oraz w jakich placówkach będzie realizowany program szczepień.

Minister zdrowia Adam NiedzielskiKoronawirus. Kiedy koniec noszenia maseczek? Minister zdrowia odpowiada

Wyjaśniane są również wątpliwości dotyczące nowej szczepionki. Dowiemy się, dlaczego szczepionka powstała tak szybko, czy szczepionka jest bezpieczna oraz, czy pozostaje po niej ślad albo inne niepokojące objawy.

W środę (16 grudnia) uruchomiono również infolinię wyjaśniającą wątpliwości dotyczące programu szczepień. Wszyscy zainteresowani mogą kierować swoje pytania, dzwoniąc po numer 989. Po 15 stycznia 2021 r. infolinia będzie również służyć do umawiania się na konkretne terminy szczepień. Dla osób przebywających za granicą uruchomiony zostanie numer 22 62 62 989.

Koronawirus. Rząd przeznaczy na szczepienia ponad 3 miliardy zł

Podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono przyjęcie Narodowego Programu Szczepień, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska zakontraktowała ponad 60 milionów dawek szczepionek od sześciu firm. Polska przeznaczy na ten cel ponad trzy miliardy zł. Pierwsza dostawa preparatu do Polski pozwoli na zaczepienie 550 tys. osób.

LondynNowy wariant koronawirusa mógł pojawić się w Wielkiej Brytanii we wrześniu

Plany rządu zakładają, że w pierwszej kolejności zostaną zaszczepieni pracownicy ochrony zdrowia. Będą to nie tylko lekarze, ale również pracownicy szpitali i przychodni, w tym salowe i administracja. Następnie program szczepień obejmie seniorów powyżej 60. roku życia, mieszkańców domów pomocy społecznej oraz służby mundurowe zaangażowane w walkę z epidemią koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił podczas konferencji prasowej, że priorytetem dla rządu jest zaszczepienie jak największej ilości osób. Zaznaczył również, że nawet najskuteczniejsza szczepionka nie zadziała, jeśli do programu szczepień nie przystąpi wystarczająca ilość osób. - Musimy się zaszczepić, musimy jak najszybciej zaszczepić jak największą część populacja (...) To jest nasza odpowiedzialność za wszystkich - powiedział premier.

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek
Więcej o: