Koronawirus w Polsce. 349 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym komunikacie przekazało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju zmarło kolejnych 349 pacjentów. Łączna liczba zgonów od początku epidemii przekroczyła 23 tysiące i wynosi obecnie 23 309.

Resort poinformował ponadto, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy na obecność koronawirusa wykazały pozytywny wynik u 6 907 osób. Dodając to do całkowitego bilansu, łączna liczba zakażeń od początku epidemii w Polsce wynosi aktualnie 1 147 446.

Prof. Simon: To wstyd, że urzędnik mówi takie głupstwa publicznieProf. Simon: To wstyd, że urzędnik mówi takie głupstwa publicznie

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, spośród wszystkich pacjentów, którzy w ostatniej dobie zmarli z powodu COVID-19 większość miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było 272. Pozostałe 77 osób takich chorób nie miało. Łączna liczba pacjentów, którzy przegrali walkę z koronawirusem, w Polsce wynosi w tej chwili 23 309.

Koronawirus. Szpital. Zdjęcie ilustracyjneZgierz. Powstał oddział dla ozdrowieńców z powikłaniami pocovidowymi

Koronawirus w Polsce. Dr Grzesiowski omówił skuteczność szczepionki

- Pierwsze prace nad tą szczepionką rozpoczęły się po SARS 1 w 2003/2004 roku. Z tego czasu pochodzą pierwsze publikacje o tym, że wykorzystuje się RNA wirusa do szczepienia. Rzeczywiście, zawieszono prace nad tą szczepionką na kilka lat, bo nie było SARS. Potem pojawił się MERS w 2012 roku i temat wrócił do laboratoriów - powiedział dr Paweł Grzesiowski w programie "Newsroom".

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał system zachęt? Na co mogą liczyć osoby, które się zaszczepią? Wybierz serwis
Więcej o: