Koronawirus w Polsce. 544 zgony z powodu COVID-19 w ciągu doby

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w piątkowym komunikacie przekazało, że w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 544 pacjentów. Z tego powodu całkowita liczba zgonów w naszym kraju z powodu COVID-19 przekroczyła kolejną barierę i wynosi obecnie 22 174.

Resort w swoim raporcie zamieścił również informację o nowych zakażeniach. W ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskało kolejnych 13 110 osób, co powoduje, że łączna liczba zakażeń w Polsce od początku epidemii wynosi obecnie 1 115 201.

Szczepionka na koronawirusa (zdj. ilustracyjne).Alergolog: Szczepionka na koronawirusa może uczulać tak jak inne

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, spośród wszystkich osób, które w ciągu poprzedniej doby przegrały walkę z COVID-19 większość stanowili pacjenci z tzw. chorobami współistniejącymi - było ich 412. Pozostałych 132 pacjentów takich chorób nie miało. Bilans zgonów z powodu koronawirusa od początku epidemii w Polsce wynosi obecnie 22 174.

Koronawirus w Polsce. Kolejne rozmowy w sprawie szczepionki. "Dawno nie widziałem tak skutecznego preparatu"

Prof. Ewa Czarnobilska, kierownik Zakładu Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Collegium Medicum UJ w Krakowie, podkreśliła w rozmowie z PAP, że nie ma powodów do paniki i nie można mówić, że alergicy nie mogą się szczepić. - 40 proc. Polaków ma stwierdzone alergie i są to głównie alergie na pyłki, roztocze i pokarmy. Rzadko notuje się wstrząs anafilaktyczny. Jeśli ktoś w przeszłości nie miał anafilaksji, to nie powinien obawiać się szczepienia - powiedziała.

Koronawirus w Rosji - szczepionka Sputnik V.Rosja. Stosowanie szczepionki na koronawirusa wymaga abstynencji

Prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych przyznał, omawiając kwestię szczepionki przeciwko koronawirusowi, że "dawno nie widział tak skutecznego preparatu". Ekspert wypowiedział się również na temat osób, które kwestionują konieczność zaszczepienia się.

Zobacz wideo Grażyna Wolszczak: Coraz więcej osób, w tym ja, przeszło COVID
Więcej o: