USA. Policja rozbiła koronaimprezę na ponad 150 osób. Uratowano 17-letnią ofiarę handlu ludźmi

Kalifornijska policja aresztowała ponad 150 osób w związku z uczestnictwem w nielegalnej imprezie. Wśród zatrzymanych znalazło się 35 niepełnoletnich. Rozbicie imprezy, niedozwolonej w świetle obostrzeń sanitarnych, doprowadziło również do uwolnienia 17-letniej ofiary handlu ludźmi.

Alex Villanueva, szeryf hrabstwa Los Angeles, powiedział, że organizatorzy koronaimprezy włamali się do opuszczonego domu i wykorzystali wypożyczoną ciężarówkę do przewiezienia nagłośnienia na imprezę. Według Villanueva organizatorzy imprezy zachowali się w sposób "bezczelny" i mogli się przyczynić do lokalnego rozwoju epidemii koronawirusa.

USA. Policja zatrzymała 158 osób. Uratowano ofiarę przestępstw seksualnych

NBC News podaje, że w czasie akcji policjanci aresztowali łącznie 158 osób oraz zarekwirowali 6 sztuk broni. 35 uczestników koronaimprezy nie miało ukończonych 18 lat. Policja zaznaczyła, że na bieżąco sprawdza informacje o potencjalnie odbywających się dużych zgromadzeniach, a "cynk" o dacie i godzinie wydarzenia w opuszczonym domu otrzymała od swojego informatora.

Sucha choinka całkowicie zajmie się ogniem po niecałej minucie.Niepodlewana choinka może spłonąć w niecałą minutę

- Jak widać, było to rażące naruszenie przepisów sanitarnych wydanych przez gubernatora stanu. Ale proszę również zrozumieć, że nawet bez tych przepisów, działania te miały charakter przestępczy - powiedział Alex Villanueva.

Przerwanie imprezy doprowadziło również do uwolnienia 17-letniej dziewczyny, która według policji była wykorzystywana seksualnie i najprawdopodobniej padła ofiarą handlu ludźmi. Villanueva podkreślił, że gdyby policja rozpoczęła swoją akcję wcześniej, to dziewczyna zostałaby przewieziona w inne miejsce.

Koronawirus (zdjęcie ilustracyjne)Szwecja. Sztokholm prosi o pomoc. Oddziały intensywnej terapii są prawie pełne

USA. Ogromny przyrost zakażeń w Kalifornii

W niedzielę (6 grudnia) mieszkańcy hrabstwa Los Angeles i kilku innych regionów Kalifornii zostali objęci nakazem pozostawania w domach. Decyzję podjęto w związku ze zwiększającą się liczbą hospitalizacji związanych z zakażeniem koronawirusem. W minionym tygodniu (29 listopada - 5 grudnia) w Kalifornii potwierdzono 151 218 nowych zachorowań. Od początku epidemii koronawirusa w stanie potwierdzono już 1 448 987 przypadków zakażeń SARS-CoV-2 oraz 20 411 zgonów.

Zobacz wideo Oficjalnie mamy milion zakażonych, a jak jest naprawdę?
Więcej o: