"Wspieramy Was". Przekazaliśmy medykom Wasze podziękowania

Są w Polsce takie trasy karetek, na których mija się zawieszone na płotach płótna z napisem "Medycy, dziękujemy!". Są takie protesty w Polsce, na których ludzie, przechodząc obok karetki, oklaskują jej załogę. W Gazeta.pl oddaliśmy pracownikom ochrony zdrowia nasze łamy. I wtedy posypały się podziękowania od Was, czytelników. Wydrukowaliśmy je i rozesłaliśmy do szpitali. Żeby przypominały medykom, że ich wspieramy.

"To jest gaszenie pożarów"pisali do nas medycy. "Brakuje już sił", "Płakać się chce" – dodawali. A przecież cytowane tu teksty publikowaliśmy miesiąc temu! Ile od tego czasu przybyło zakażeń, śmierci. Ile przybyło pracy, zaangażowania i zmęczenia personelu w szpitalach czy przychodniach? Ile testów wykonali diagności? Ile porad udzielili farmaceuci? Ile razy interweniowali pracownicy sanepidu? Trudno nam nawet sobie wyobrazić ten wysiłek.

WSZYSTKIE RELACJE PUBLIKOWANE W RAMACH AKCJI "WSPIERAMY WAS" >>

"Jesteście naszymi bohaterami" – pisali do medyków czytelnicy. Posypały się krótkie, acz treściwe komentarze "dziękujemy", jak i dłuższe słowa wsparcia. Pani Ela napisała na przykład: "Tak trudno wyrazić Wam wdzięczność, każde słowo to z głębi płynące to za mało, za mało! Dziękujemy za trud włożony, wysiłek fizyczny i ten psychiczny! Za uśmiech spod maski, za uściski - szczególnie za ten ostatni, dłoni! Myślimy o Was kochani, naprawdę współczujemy i łączymy się z Wami z niepokojem o siebie i najbliższych! Nie potrafimy Wam pomóc przy chorych, szczerze Was z serca serdecznie pozdrawiamy". 

W Gazeta.pl zaangażowaliśmy się w tę akcję, bo to jedna z najważniejszych dziś społecznie spraw. Uznaliśmy też, że podziękowania czytelników trzeba przekazać adresatom. Zebraliśmy więc kilka podziękowań od Was, wydrukowaliśmy i rozesłaliśmy je do szpitali, organizacji i pracowników ochrony zdrowia. To mały gest, wiemy, ale może wystarczy, żeby uśmiechnąć się spod maski i przyłbicy w ciągu ciężkiego dnia, gdy spojrzy się w biegu na taki plakat

Dziękujemy! I pamiętajcie, że nieustająco Was wspieramy! 

Lekarzu, pielęgniarko, ratowniku medyczny, diagnosto, pracowniku sanepidu, pracowniku ochrony zdrowia, farmaceuto - jeśli chcesz, abyśmy wysłali Ci pakiet plakatów - napisz do nas na adres: redakcjagazetapl@agora.pl, wyślemy wszystko, do wyczerpania zapasów.

TU ZNAJDZIESZ PLAKATY Z TRZEMA HASŁAMI, DO SAMODZIELNEGO WYDRUKOWANIA:

plakat pierwszy
plakat drugi
plakat trzeci


Jeśli zaś chcesz podzielić się z nami swoją historią - pisz na ten sam adres: redakcjagazetapl@agora.pl. Pokaż nam, jak wygląda Twoja codzienna praca, podziel się swoją perspektywą. 

Więcej o: