Koronawirus w Polsce. 121 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym raporcie przekazało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 121 pacjentów. W związku z tym liczba osób, które od początku epidemii w Polsce zmarły z powodu COVID-19 wynosi obecnie 17 150.

Resort przekazał również, że przeprowadzone w ciągu ostatniej doby testy wykazały 5 733 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie od początku epidemii odnotowano już 990 811 zakażeń.

Zgodnie z treścią raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia, zdecydowana większość osób, które w trakcie ostatniej doby zmarły w związku z COVID-19 miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 100. Pozostałe 21 osób takich chorób nie miało. Poniedziałkowy bilans sprawia, że całkowita liczba zgonów z powodu koronawirusa w naszym kraju wynosi obecnie 17 150.

Koronawirus w Polsce. Wytrwała 101-latka i zakończona impreza w stolicy Czech

Po potwierdzeniu przypadków SARS-CoV-2 wśród zakonników z Lichenia (woj. wielkopolskie) zdecydowano o poddaniu kwarantannie całej wspólnoty - poinformowali w sobotę Księża Marianie. Licheńskie sanktuarium maryjne pozostanie otwarte dla pielgrzymów. "W związku z wykryciem w naszym domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęliśmy decyzję o poddaniu się kwarantannie całej wspólnoty zakonnej Księży Marianów w Licheniu Starym, od dnia 29 listopada 2020r" - poinformowali zakonnicy w komunikacie opublikowanym w sobotę na stronie internetowej Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Zobacz wideo Niemal połowa testów na COVID-19 z wynikiem pozytywnym. „Zupełnie mnie to nie dziwi”

Tymczasem na świecie: 101-letnia mieszkanka Lombardii na północy Włoch już dwa razy pokonała koronawirusa, a jako dziecko - grypę hiszpankę; to jeden z nielicznych takich przypadków na świecie - podkreślił szef władz regionu Attilio Fontana, pozdrawiając wyleczoną kobietę.

W Czechach z kolei dziennik "Blesk" napisał w sobotę, że tamtejsza policja zlikwidowała imprezę w nocnym klubie w Pradze, na której bawiło się około 100 Czechów i cudzoziemców. Zapowiedź wydarzenia pojawiła się na zamkniętym profilu w sieci społecznościowej.

Więcej o: