Złotów. 63-latek zmarł przed szpitalem. Czekał w kolejce do testu na koronawirusa

63-latek zmarł w kolejce do punktu wymazowego przez szpitalem w Złotowie. Pomimo próby reanimacji, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Do śmierci mężczyzny doszło przed Szpitalem Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie w województwie wielkopolskim. Jak podaje policja, stojący w kolejce po wymaz 63-latek nagle stracił przytomność i upadł na ziemię.

Zobacz wideo Niemal połowa testów na COVID-19 z wynikiem pozytywnym. „Zupełnie mnie to nie dziwi”

63-latek zmarł w kolejce na wymaz. Próbę reanimacji podjęli również policjanci

- Policjanci zatrzymali się, gdy zobaczyli ludzi przed szpitalem, którzy do nich machali. Okazało się, że jeden z mężczyzn stracił przytomność. Funkcjonariusze od razu przystąpili do masażu serca. Jeden z nich pobiegł na pobliski SOR szpitala i zaalarmował medyków - powiedział rzecznik prasowy policji złotowskiej Maciej Forecki w rozmowie z TVP3 Poznań.

Wcześniej próbę reanimacji mężczyzny podjęły także osoby, które czekały w kolejce przed szpitalem. Niestety nie udało się uratować życia 63-latka.

Koronawirus w Polsce (zdjęcie ilustracyjne) Limanowa. 56-latek, którego nie przyjęto na SOR, zmarł na COVID-19

Do zarzutów dotyczących opóźnionej akcji ratunkowej odniosła się dyrektora szpitala w Złotowie. - Nasza dyspozytornia znajduje się w Poznaniu, czyli zawsze wzywając karetkę, dzwonimy do dyspozytora, który jest w Poznaniu. I właściwie oba zespoły ratunkowe dotarły na miejsce po około 4 minutach. Mi się wydaje, że to bardzo szybko - powiedziała w Radiu Poznań Joanna Harbuzińska-Turek. Dokładna przyczyna śmierci zostanie podana po sekcji zwłok.

Od kilku dni lekarze rodzinni apelują, by pacjenci nie zwlekali z wykonaniem testów na koronawirusa i zgłaszali się po poradę w sytuacji, gdy zaobserwują u siebie objawy zakażenia COVID-19: gorączkę, katar, kaszel, bóle głowy i mięśni, utrata węchu i smaku czy ogólne osłabienie. 

Koronawirus. Testy. Zdjęcie ilustracyjne Pacjenci nie chcą się testować. Lekarze: 10 dni izolacji kontra ludzkie życie

Więcej o: