Diecezja opolska. Nie żyje trzech księży chorych na COVID-19. Zmarli jednego dnia

Diecezja opolska poinformowała, że w niedzielę zmarło trzech księży: 57-letni ks. Ryszard Michalik, 67-letni ks. Józef Wojtasek oraz 90-letni ks. dr Zygmunt Nabzdyk. Jak podaje tvn24.pl, wszyscy duchowni zakażeni byli koronawirusem. Potwierdził to rzecznik kurii ks. Joachim Kobienia.
W tym miesiącu, tylko w naszej diecezji, zmarło dziewięciu księży. W większości byli to księża emeryci, chorujący też na inne choroby, które osłabiały ich organizmy. Wszystkich znałem doskonale osobiście. Epidemia zbiera u nas bardzo bolesne żniwo

- powiedział w rozmowie z portalem i podkreślił, że to "naprawdę niebezpieczna choroba".

Nie żyje trzech księży chorych na COVID-19

Ks. Ryszard Michalik był proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej. Na COVID-19 zachorował w październiku. - Przez miesiąc ksiądz Michalik był w szpitalu, podłączony do respiratora. Długo walczył z chorobą - powiedział w rozmowie z tvn24.pl rzecznik diecezji opolskiej. Duchowny pełnił posługę kapłańską od 1991 roku. Jego pogrzeb odbędzie się w w piątek 27 listopada.

Ks. Józef Wojtasek w sobotę został zabrany do szpitala. Dzień później zmarł. Od 1986 roku był proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 26 listopada.

90-letni ks. dr Zygmunt Nabzdyk był emerytowanym wykładowcą i prefektem Wyższego Seminarium Duchownego. Był  także m.in. seminaryjnym ojcem duchownym, sędzią Sądu Diecezji Opolskiej, diecezjalnym ojcem duchownym i dyrektorem Domu Studiów w Opolu. W 1981 roku otrzymał tytuł honorowego kapelana Jego Świątobliwości. Jak podaje tvn24.pl, duchowny cierpiał na choroby współtowarzyszące. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 28 listopada.

Zobacz wideo Niemal połowa testów na COVID-19 z wynikiem pozytywnym. „Zupełnie mnie to nie dziwi”