Radom. Ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym. Prawie tu pacjentów jest zakażonych

Wśród pacjentów szpitala psychiatrycznego w Radomiu stwierdzono prawie to przypadków zakażenia koronawirusem. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 dał wynik pozytywny także w przypadku kilku pracowników placówki. Funkcjonowanie szpitala jest znacznie utrudnione.

Sytuacja epidemiczna w Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespole Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu jest trudna. Radio Plus informuje, że z danych z 18 listopada wynika, iż w placówce zakażonych koronawirusem jest blisko stu pacjentów.

Zobacz wideo Brak miejsc w szpitalach. Czemu łóżka na Stadionie Narodowym stoją puste?

Radom. Do szpitala psychiatrycznego przyjmowani są tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia

Najwięcej zakażonych jest w Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym Psychiatrycznym dla kobiet. Wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 87 pacjentek i sześciu osób z personelu medycznego. W ZOL dla mężczyzn stwierdzono siedem przypadków zakażenia wśród pacjentów i trzy przypadki wśród medyków. Zakażonych jest także czworo pacjentów z innych oddziałów radomskiej placówki.

Szpital NarodowyLekarze z Siedlec sami wybudują tymczasową placówkę

"Obecnie z powodu ognisk epidemiologicznych wywołanych COVID-19 nie ma przyjęć planowych na cztery oddziały psychiatryczne i do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia" - poinformowały władze województwa, których stanowisko cytuje Polsat News, powołując się na PAP.

Radio Plus podaje, że z powodu licznych przypadków koronawirusa w radomskim szpitalu psychiatrycznym na kwarantannę lub do izolacji skierowano sześciu lekarzy i 34 pielęgniarki. Władze podjęły już kroki mające na celu "likwidację ognisk koronawirusa". 

KoronawirusDr Sutkowski o zakażonych: Nie zgłaszają się i roznoszą pandemię

Więcej o: