Koronawirus w Polsce. 637 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby. Najwięcej od początku epidemii

Koronawirus w Polsce. W swoim czwartkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu poprzedniej doby z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 637 osób. Dodatkowo resort przekazał, że od początku epidemii w naszym kraju odnotowano już 12 088 zgonów.

Przeprowadzone w ciągu ostatnich 24 godzin testy wykazały również, że pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskano w przypadku 23 975 osób. Taki bilans powoduje, że od początku epidemii zakaziło się już łącznie 796 798 osób.

Pacjenci na parkinguDrastyczne sceny w szpitalu w Gorzowie. Pacjent przez noc leżał na sali ze zwłokami

Zgodnie z treścią opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia raportu, zdecydowana większość osób, które w ciągu ostatniej doby przegrały walkę z COVID-19 miały tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 513. Pozostałych 124 pacjentów takich chorób nie miało. Dodając czwartkowy bilans do całkowitego raportu, liczba zgonów od początku epidemii w Polsce wynosi obecnie 12 088.

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski zapowiedział "program odbudowy zdrowia Polaków"

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski pojawił się na konferencji prasowej, podczas której ogłosił między innymi "program odbudowy zdrowia Polaków". Szef resortu przekazał, że "ma on być inicjowany od początku stycznia 2021 roku, ale fundamenty założenia są gotowe już teraz". Podstawy programu to: program oceny zdrowia dla 40-latków, zdjęcie limitów ze specjalistyki, stworzenie sieci profilaktyki kardiologicznej i rozbudowa opieki zdrowia psychicznego.

Konferencja w Ministerstwie ZdrowiaAdam Niedzielski apeluje do Polaków: Lekarza trzeba odwiedzać

Wzrastającą liczbę zgonów w ostatnich dniach Adam Niedzielski argumentował innymi przyczynami, niż COVID-19. - To jest obiektem niepokoju i troski ministra zdrowia i całego rządu. Dlatego bacznie przyglądamy się, co się dzieje z systemem ochrony zdrowia i mamy sygnały, że dobrze się nie dzieje - dodał.

W dalszej części konferencji Niedzielski wskazał, że ograniczenia dostępu do łóżek spowodowane są ich przekształcaniem w covidowe, ale także wprowadzeniem teleporad na szeroką skalę, które "zdominowały możliwość kontaktu z lekarzami".

Zobacz wideo Braun do Kidawy-Błońskiej zwracającej mu uwagę na brak maseczki: Nigdy nie ośmieliłbym się sugerować pani, co założyć, a co zdjąć
Więcej o: