Włochy. 90-latek chory na COVID-19 mówił lekarzom, żeby nie tracili na niego czasu. Wyzdrowiał

Włochy. Medycy ze szpitala Lanzo w Lombardii wyleczyli 90-letniego pacjenta chorego na COVID-19. Mężczyzna, który prosił, aby pozwolić mu odejść, czuje się coraz lepiej i opuścił oddział intensywnej terapii.

Historię 90-letniego pacjenta zakażonego koronawirusem opisał na Facebooku dr Guseppe Vallo pracujący w szpitalu w miejscowości Alta Valle Intelvi, która położona jest w Lombardii. Starszy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy w niedzielę 1 listopada. Stan 90-latka był poważny, pacjent wymagał natychmiastowej pomocy i terapii tlenowej. 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluOpole. Trwa rekrutacja lekarzy i pielęgniarek do tymczasowego szpitala

Lekarz do 90-letniego pacjenta: Dajesz nam nadzieję i chęć walki każdego dnia

Medycy podjęli decyzję o podpięciu 90-latka do respiratora. Mężczyzna podał wówczas lekarzowi rękę i powiedział: "Doktorze, zrobiłem wszystko, co chciałem zrobić w życiu, mam 90 lat, pozwól mi odejść". Mimo to lekarze podjęli próbę wyleczenia starszego pacjenta. Po 15 dniach walki z COVID-19 jego stan wyraźnie się poprawił. Mężczyzna nie wyszedł jeszcze ze szpitala, ale został wypisany z oddziału intensywnej terapii. 

"Walczyliśmy razem. (...) Tyle razy nam podziękowałeś, ale prawda jest taka, że to my musimy Ci podziękować, bo dajesz nam nadzieję i chęć walki każdego dnia. Uratowaliśmy Cię, a Ty uratowałeś nas" - napisał dr Vallo, zwracając się do swojego pacjenta, który niedługo skończy 91 lat. 

Pandemia koronawirusa. Medycy na SOR - Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4, Lublin, 1 czerwca 2020Koronawirus w USA. 45-letni mężczyzna zmarł po 154 dniach walki z COVID-19

Lekarz zaznaczył, że dzięki pomocy fizjoterapeutów 90-latek znowu samodzielnie się porusza, a pracownicy szpitala starają się, aby jak najszybciej mógł wrócić do domu. 

Więcej o: