Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Zmarły 303 osoby chore na COVID-19

W ciągu ostatniej doby zmarły 303 osoby chore na COVID-19 - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę 15 listopada. Z najnowszych statystyk wynika, że od początku epidemii w Polsce śmierć poniosło 10 348 osób zakażonych koronawirusem.
Zobacz wideo Prezes Lux Med o brakach w polskiej służbie zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 267 osób, które zmarły z powodu COVID-19 w ciągu ostatnich 24, to pacjenci, którzy mieli choroby współistniejące. Pozostałych 36 osób to ludzie, u których nie stwierdzono innych problemów zdrowotnych. 

Raport resortu Adama Niedzielskiego mówi także o nowych przypadkach koronawirusa. Testy na obecność wirusa SARS-CoV-2, których wyniki wpłynęły do systemu od soboty 14 listopada, dały wynik pozytywny w 21 854 przypadkach. Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii wzrosła tym samym do 712 972. 

Koronawirus w Polsce. Polski rząd chce zaszczepić wszystkich dorosłych

Polski rząd coraz głośniej mówi o masowym szczepieniu Polaków. 13 listopada odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami  firmy Pfizer, która stworzyła szczepionkę na wirusa SARS-CoV-2, a jej pierwsze dawki wyprodukuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Podczas rozmów podjęto temat zakupu i dystrybucji tego preparatu. Szef polskiego rządu powiedział, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna w Polsce w tym samym czasie, co w Europie Zachodniej. Zaznaczył także, że w pierwszej kolejności dostęp do niej będą miały osoby z grupy podwyższonego ryzyka, pracownicy systemu ochrony zdrowia oraz mundurowi. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował z kolei, że w planach resortu jest zaszczepienie całej populacji osób dorosłych w Polsce. To ogromne przedsięwzięcie ma się odbyć przy wykorzystaniu tzw. punktów drive-thru, gdzie obecnie pobierane są wymazy do testów na obecność koronawirusa w organizmie pacjenta. Osób dorosłych w Polsce jest około 31 milionów.

Więcej o: