Jawor. Zmarł 54-letni nauczyciel zakażony koronawirusem. Był również cenionym samorządowcem

Nie żyje Jacek Wieczorek, wieloletni samorządowiec oraz dyrektor liceum w Jaworze (woj. dolnośląskie). 54-letni pedagog zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Kilka dni przed jego śmiercią apelowano o oddawanie osocza przez ozdrowieńców.

"Z ogromnym żalem informujemy, że odszedł dyrektor naszej szkoły, I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, pan Jacek Wieczorek. Nauczyciel matematyki, wieloletni pracownik PCKZiU w Jaworze" - poinformowało liceum za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Koronawirus w Polsce. Nie żyje dyrektor liceum w Jaworze. Był cenionym nauczycielem i samorządowcem

"Dziękujemy za Pana dobrą energię, gotowość do pomocy, wsparcie radą i doświadczeniem. Dziękujemy za otwartość, z jaką podchodził Pan do naszych pomysłów, za zaufanie, którym nas Pan obdarzył oraz szczerość, z jaką realizował Pan misję w naszej szkole. Pozostawia Pan pustkę, której nie uda się wypełnić" - przekazało grono pedagogiczne oraz pracownicy liceum w Jaworze.

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski Rząd mówi o stabilizacji. Dr Cholewińska-Szymańska: Jest za wcześnie

O śmierci nauczyciela poinformował również profil facebookowy Jawor 998. Kilka dni wcześniej na tej samej stronie informowano o zbiórce leków oraz potrzebie osocza ozdrowieńców dla pana Jacka Wieczorka. Pomimo zbiórki nie udało się uratować 54-letniego nauczyciela, który zmarł w czwartek (12 listopada) w szpitalu w Zgorzelcu.

Jak podaje Radio Legnica, Jacek Wieczorek był nie tylko cenionym pedagogiem, ale również wieloletnim samorządowcem, który sprawował funkcję radnego. Swoje kondolencje rodzinie zmarłego złożył również Daniel Iwański, przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworze, podkreślając, że Jacek Wieczorek był lokalnym patriotą, zawsze świetnie przygotowanym do sesji Rady Miasta oraz człowiekiem otwartym na problemy społeczne.

Zobacz wideo Prezes Lux Med o brakach w polskiej służbie zdrowia
Więcej o: