Koronawirus w Polsce. 275 pacjentów z COVID-19 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w swoim czwartkowym raporcie poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 275 pacjentów, natomiast pozytywny wynik testu uzyskały łącznie 22 683 osoby. Łącznie od początku epidemii w naszym kraju odnotowano już 9 080 zgonów.

Przeprowadzone w trakcie ostatniej doby badania wykazały, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 22 683 osób. Taki bilans sprawia, że od początku epidemii w Polsce pozytywny wynik testu uzyskało już 641 496 osób.

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatnich 24 godzin zmarli z powodu COVID-19 mieli tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 223. Pozostałe 52 osoy takich chorób nie miało. Dzisiejszy wynik sprawia, że przekroczona została bariera 9 tysięcy zgonów - łączny bilans wynosi 9 080 ofiar.

Koronawirus w Polsce. "Wyniki wskazują na stabilizację liczby zachorowań".

Minister zdrowia Adam Niedzielski po publikacji przez resort środowego raportu napisał na Twitterze, że "wyniki te wskazują na stabilizację dziennej liczby zachorowań", a także dodał, że "to ważny moment w przebiegu drugiej fali pandemii".

Temat szczepionki na Covid-19 pojawiał się wielokrotnie na spotkaniach przywódców UE w 2020 r. Unijni liderzy zdecydowali, że UE w tej kwestii musi działać solidarnie, a ewentualna szczepionka musi zostać rozdzielona "sprawiedliwie" wśród państw wspólnoty.

Szef Rady europejskiej Charles Michel mówił na konferencji po ostatnim wideoszczycie UE, że rozdział ma być „sprawiedliwy”. Decyzje w tej sprawie mają zapadać w UE na późniejszym etapie. Temat ma pojawić się też na kolejnych szczytach UE, wideoszczycie w listopadzie i fizycznym szczycie UE w Brukseli w grudniu.

Zobacz wideo Prezes Lux Med: Przede wszystkim staramy się utrzymać ciągłość leczenia
Więcej o: