Koronawirus w Polsce. 275 pacjentów z COVID-19 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w swoim czwartkowym raporcie poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 275 pacjentów, natomiast pozytywny wynik testu uzyskały łącznie 22 683 osoby. Łącznie od początku epidemii w naszym kraju odnotowano już 9 080 zgonów.

Przeprowadzone w trakcie ostatniej doby badania wykazały, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 22 683 osób. Taki bilans sprawia, że od początku epidemii w Polsce pozytywny wynik testu uzyskało już 641 496 osób.

Prof. Andrzej HorbanDoradca premiera ds. COVID-19 zabrał głos ws. możliwej strategii szczepienia Polaków

Zgodnie z treścią raportu Ministerstwa Zdrowia, większość pacjentów, którzy w ciągu ostatnich 24 godzin zmarli z powodu COVID-19 mieli tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 223. Pozostałe 52 osoy takich chorób nie miało. Dzisiejszy wynik sprawia, że przekroczona została bariera 9 tysięcy zgonów - łączny bilans wynosi 9 080 ofiar.

Koronawirus w Polsce. "Wyniki wskazują na stabilizację liczby zachorowań".

Minister zdrowia Adam Niedzielski po publikacji przez resort środowego raportu napisał na Twitterze, że "wyniki te wskazują na stabilizację dziennej liczby zachorowań", a także dodał, że "to ważny moment w przebiegu drugiej fali pandemii".

Temat szczepionki na Covid-19 pojawiał się wielokrotnie na spotkaniach przywódców UE w 2020 r. Unijni liderzy zdecydowali, że UE w tej kwestii musi działać solidarnie, a ewentualna szczepionka musi zostać rozdzielona "sprawiedliwie" wśród państw wspólnoty.

Konferencja premiera na Stadionie Narodowym (29.10)Jakich pacjentów będzie przyjmował Szpital Narodowy? Podano kryteria

Szef Rady europejskiej Charles Michel mówił na konferencji po ostatnim wideoszczycie UE, że rozdział ma być „sprawiedliwy”. Decyzje w tej sprawie mają zapadać w UE na późniejszym etapie. Temat ma pojawić się też na kolejnych szczytach UE, wideoszczycie w listopadzie i fizycznym szczycie UE w Brukseli w grudniu.

Zobacz wideo Prezes Lux Med: Przede wszystkim staramy się utrzymać ciągłość leczenia
Więcej o: