Marcin Horała chwali rząd: Z pierwszą falą kryzysu pandemicznego poradziliśmy sobie fenomenalnie

Wiceminister infrastruktury ocenił działania rządu podczas pierwszej fali epidemii koronawirusa. Według Marcina Horały na wiosnę "fenomenalnie" poradzono sobie z kryzysem. Pytany o drugą falę przyznał, że Polska "utrzymuje się na poziomie europejskiej średniej".

Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie przeprowadzonej dla Radia Plus został zapytany o to, czy decyzjom dotyczącym obostrzeń w gospodarce nie towarzyszy zbyt duży chaos. Dziennikarz zauważył, że restrykcje są wprowadzane, a następnie korygowane, jak miało to miejsce z zakazem działalności sklepów meblarskich czy sklepików szkolnych w czasie godzin dla seniorów.

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada ponad 20 mln szczepionek i wskazuje, do kogo one trafią. Mówi też o błędach rządu

Marcin Horała chwali działania rządu: Mamy drugi najmniejszy "dołek" w Europie

- W ramach generalnego planu, który oczywiście jest, czasem decyzje trzeba podejmować szybko i tu nie działa takie urzędniczenie. Chodzi o ludzkie zdrowie i życie, trzeba podejmować szybkie decyzje, to jest sytuacja frontowa. Oczywiście, tak jak przyznaje pan premier, czasem zdarzają się w tym gąszczu spraw, że z perspektywy czasu widzimy, że coś było niefortunne, coś można było zrobić inaczej - powiedział Marcin Horała.

Polityk bronił rządu twierdząc, że Polska dobrze radzi sobie z epidemią koronawirusa. - Z pierwszą falą kryzysu pandemicznego poradziliśmy sobie fenomenalnie, zdecydowanie lepiej niż wszystkie kraje europejskie, z drugą radzimy sobie nie gorzej, mniej więcej na poziomie europejskiej średniej - powiedział Marcin Horała. - Mamy drugi najmniejszy dołek w Europie, znacznie mniejszą recesję niż Niemcy. Zawsze można sobie znaleźć jakiś szczegół, do którego można się przyczepić - kontynuował dalej polityk.

Koronawirus w PolsceMZ: zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych 25 484 osób

Mniej optymistycznie prezentują się oceny walki z epidemią koronawirusa, które widać w ostatnim sondażu CBOS.  Wynika z niego, że aż 55 proc. Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie ze zwalczaniem epidemii. 38 proc. badanych dobrze oceniło działania rządu, a 7 proc. respondentów nie miało zdania w tym temacie. Ankiety zrealizowana w dniach od 19 do 29 października na grupie 1040 osób.

Koronawirus w Polsce.Koronawirus. Prawie połowa Polaków boi się o swoje zdrowie psychiczne

Więcej o: