Koronawirus w Polsce. 330 pacjent闚 z Covid-19 zmar這 w ci庵u ostatnich 24 godzin

Koronawirus w Polsce. We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowa這, 瞠 w przeci庵u poprzednich 24 godzin z powodu zaka瞠nia koronawirusem SARS-CoV-2 zmar這 330 kolejnych pacjent闚, natomiast 25 484 osoby uzyska造 pozytywny wynik testu. ㄠcznie od pocz徠ku epidemii w Polsce zmar這 ju 8 375 pacjent闚.

 Przeprowadzone w ciągu ostatniej doby badania wykazały, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u 25 484 kolejnych osób. Taki wynik sprawia, że od początku epidemii w Polsce zakaziły się już łącznie 593 592 osoby.

Jak wynika z treści raportu Ministerstwa Zdrowia, zdecydowana większość pacjentów, którzy w trakcie ostatniej doby zmarli z powodu COVID-19 miała tzw. choroby współistniejące - takich przypadków było łącznie 269. Pozostałe 61 osób takich chorób nie miało. Dodając wtorkowe liczby do całościowego bilansu, od początku epidemii resort zdrowia potwierdził 8 375 zgonów z powodu COVID-19.

Koronawirus w Polsce. Szczepionka coraz bliżej?

W poniedziałek pojawiła się informacja o szczepionce na koronawirusa, która rzekomo ma wykazywać 90-procentową skuteczność. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest konsorcjum BioNTech/Pfizer. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział już, że "zarządził przygotowanie na przyszły rok całej infrastruktury do szczepienia".

Entuzjazm wobec szczepionki wyraził między innymi prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. - To fenomenalna i bardzo ważna informacja, która oznacza, że sprawy idą w bardzo dobrym kierunku. Mimo że wyniki dotyczą nieskończonego jeszcze badania klinicznego i są jedynie doniesieniami prasowymi, napawają nadzieją - powiedział.

Dr Paweł Grzesiowski wyznał z kolei, że "jest to pierwszy krok do pozyskania szczepionki, która notabene jest szczepionką syntezy chemicznej. Czyli nie potrzebujemy do jej wyprodukowania żadnych hodowli, co zawsze opóźnia i utrudnia cały proces".

Zobacz wideo Morawiecki zapowiada ponad 20 mln szczepionek i wskazuje, do kogo one trafią. Mówi też o błędach rządu
Wi璚ej o: