Koronawirus. We Francji najwyższy przyrost zakażeń od początku pandemii. Jest problem z raportowaniem

We Francji odnotowano najwyższy przyrost zakażonych koronawirusem od początku pandemii. Zaledwie jednego dnia stwierdzono 86 852 nowych przypadków wirusa SARS-CoV-2. Statystyki wskazują także, że Europa jest regionem najciężej dotkniętym przez pandemię.
Zobacz wideo Morawiecki przestawia kolejne restrykcje, a o wzrost zachorowań obwinia protestujących

W sobotę 7 listopada we Francji odnotowano aż 86 852 nowych przypadków koronawirusa. Był to największy przyrost zakażonych od początku epidemii wirusa SARS-CoV-2 w tym kraju. Tego samego dnia zmarły tam 304 osoby chore na COVID-19. Dzień później stwierdzono kolejnych 38 619 nowych zakażeń i 270 zgonów związanych z koronawirusem. Francuska agencja zdrowia publicznego poinformowała też jednak o awarii systemu raportowania. Zakomunikowała także, że dane dotyczące zakażonych w ostatnich dniach zostaną zaktualizowane w poniedziałek. 

Koronawirus na świecie. Europa cierpi najbardziej. Milion nowych zakażeń co trzy dni

Agencja Reuters poinformowała, że w niedzielę 8 listopada liczba osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2, przekroczyła na świecie 50 milionów. Od początku pandemii z powodu COVID-19 zmarło ponad 1,25 mln chorych. Z danych zebranych przez amerykańską uczelnię Johns Hopkins University, która stworzyła mapę koronawirusa, wynika, że krajami najciężej dotkniętymi koronawirusem są Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia, Francja, Rosja, Hiszpania, Argentyna, Wielka Brytania, Kolumbia i Meksyk. W tych państwach odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa od początku pandemii. 

"Europa, z około 12 milionami przypadków, jest najbardziej dotkniętym regionem i wyprzedza Amerykę Łacińską. Europa odpowiada za 24 proc. zgonów z powodu COVID-19. Według analizy Reutersa region rejestruje około jednego miliona nowych infekcji co trzy dni. To 51 proc. wszystkich przypadków rejestrowanych na świecie" - pisze Reuters. 

Więcej o: