Koronawirus w Polsce. 173 pacjentów zmarło na COVID-19 w ciągu 24 godzin

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek o godzinie 10:30 poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 173 pacjentów, zaś 21 713 osób uzyskało pozytywny wynik testu. Łącznie od początku epidemii w Polsce wskutek COVID-19 zmarło już 8 045 pacjentów.

W ciągu ostatnich 24 godzin przeprowadzone badania dały pozytywny wynik w 21 713 przypadkach. Sprawia to, że od początku epidemii w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się już 568 138 osób.

Zgodnie z przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia danymi, spośród wszystkich odnotowanych w ciągu ostatniej doby zgonów, aż 128 pacjentów miało tzw. choroby współistniejące. Pozostałe 45 osób takich chorób nie miało. Poniedziałkowy bilans sprawia, że łącznie z powodu COVID-19 w Polsce zmarło już 8 045 pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Problemy z cmentarzami, chłodniami i respiratorami

Epidemia nie zwalnia tempa. Wysokie przyrosty zgonów w Małopolsce sprawiają, że w stolicy województwa zaczyna brakować miejsc na cmentarzach i w chłodniach, a pogrzeby organizowane są nawet w soboty. W najbliższym czasie otwarty ma zostać kolejny, 13. cmentarz w Podgórkach Tynieckich, a dodatkowo władze miasta planują zakup nowej chłodni.

Od kilku dni media informują o niewystarczającej liczbie tlenu dla pacjentów zakażonych koronawirusem w Kraśniku czy Warszawie. Według ustaleń RMF FM z tego powodu w każdym województwie powołany został specjalny koordynator, który będzie nadzorował dystrybucję dostaw tlenu do szpitali.

Problemy pojawiły się również w przypadku respiratorów, które trafiły do Polski z Chin. Co najmniej 20 wadliwych urządzeń wspomagających wykonywanie pracy oddechowej u pacjentów ma interfejsy w języku chińskim i przyłącza mediów niedostosowane do polskiego rynku.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami”
Więcej o: