Nowe obostrzenia. Szkoły zostaną zamknięte. Wszyscy uczniowie przechodzą na naukę zdalną

W środę (4 listopada) odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W jej trakcie ogłoszono, że wszyscy uczniowie szkół podstawowych przechodzą na nauczanie zdalne.

Wczoraj (3 listopada) na konferencji prasowej ogłoszono założenia nowej strategii walki z COVID-19. Strategia 3.0. zakłada m.in. zwiększenie bazy izolatoriów, automatyczne przejście domowników zakażonego koronawirusem na kwarantannę, upowszechnienie testów antygenowych oraz nowy model opieki nad chorymi z użyciem pulsoksymetrów.

Konferencja premiera. Uczniowie klas 1-3 przechodzą na naukę zdalną

Podczas wystąpienia premiera i ministra zdrowia ogłoszono wprowadzenie nowych obostrzeń sanitarnych. Premier Morawiecki zapowiedział, że uczniowie klas 1-3 przejdą na nauczanie zdalne. Dla uczniów klas 4-8 oraz szkół średnich okres nauczania zdalnego został wydłużony przynajmniej do 29 listopada. Nowe reguły wejdą w życie w sobotę (7 listopada). Oznacza to, że wszyscy uczniowie szkół podstawowych i średnich będą się uczyć zdalnie już od poniedziałku.

Zobacz wideo Morawiecki przestawia kolejne restrykcje, a o wzrost zachorowań obwinia protestujących

- Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25 tys. przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji - powiedział premier.

Ogłoszono również program wsparcia finansowego dla nauczycieli prowadzących zdalne lekcje. - Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy również dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej wynoszący 500 zł - zaznaczył Morawiecki.

Koronawirus w Polsce. Ponad 24 tys. nowych zakażeń

W dniu wprowadzenia nowych obostrzeń resort zdrowia przekazał, że odnotowywano najwyższą od początku epidemii liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Minionej doby potwierdzono 24 692 nowych zachorowań oraz 373 zgony.

Resort zdrowia poinformował również, że w całym kraju zajętych jest już 18 654 z 27 143 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Niepokojąco wyglądają statystyki dotyczące zajętych respiratorów. Służby medyczne korzystają już z 1 625 z 2094 respiratorów. Oznacza to obłożenie na poziomie 77 proc.

Więcej o: