Donald Tusk z wynikiem testu na koronawirusa. "Nastrój - pozytywny"

Donald Tusk poinformował o wyniku swojego testu na koronawirusa. "Test - negatywny, nastrój - pozytywny" - napisał były premier na Instagramie. Kilka dni wcześniej media donosiły o tym, że Tusk trafił na samoizolację po tym, gdy pojawiły się u niego objawy kojarzone z COVID-19.

Donald Tusk, były przewodniczący Rady Europejskiej i obecny szef Europejskiej Partii Ludowej, nie ma koronawirusa. O negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 w organizmie poinformował sam Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Donald Tusk z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Od końca października przebywał na samoizolacji

"Jestem już w Gdańsku. Test - negatywny, nastrój - pozytywny. Jogging z maską. Wybrzeże Bałtyku jest piękne jak zwykle. Pozostańcie zdrowi i bezpieczni" - napisał Tusk na Instagramie.

 

Były premier załączył do swojego wpisu zdjęcie z joggingu brzegiem Morza Bałtyckiego. Pod wpisem Tuska w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze życzące byłemu premierowi zdrowia: "Zdrowia Panie Premierze", "Dobrze Pana widzieć!", "Zdrowia i spokoju!".

Pod koniec października portal Politico informował o tym, że Donald Tusk musiał udać się na samoizolację. U byłego premiera pojawiły się symptomy choroby charakterystyczne dla COVID-19. - Wczoraj, 27 października, prezydent Tusk udał się na samoizolację z objawami. Oczekuje na wynik testu - powiedział jeden z informatorów portalu. Wcześniej Tusk uczestniczył w spotkaniu Europejskiej Partii Ludowej przed szczytem UE w Brukseli.

Zobacz wideo Łóżka covidowe są "ukrywane"? Rząd przejmuje kontrolę. Do wszystkich szpitali mają zostać wydelegowani żołnierze
Więcej o: