Koronawirus w Polsce. 227 pacjentów zmarło na COVID-19 w ciągu 24 godzin

Koronawirus w Polsce. W opublikowanym we wtorek 3 listopada raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu poprzednich 24 godzin z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło kolejnych 227 osób. To trzeci najwyższy wynik od początku epidemii w Polsce.

Z treści opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia raportu wynika, że spośród wszystkich pacjentów, którzy w ciągu ostatniej doby zmarli z powodu koronawirusa zdecydowana większość miała choroby współistniejące - takich przypadków było 196. Pozostałych 31 pacjentów takich chorób nie miało. Wtorkowy bilans sprawia, że od początku epidemii w Polsce zmarły już 6 102 osoby.

Włochy. Lekarz zaprosił koronasceptyków do wizyty na swoim oddzialeWłochy. Lekarz zaprosił koronasceptyków do wizyty na swoim oddziale

W ten sposób została przekroczona kolejna granica, jeśli chodzi o zgony. Bariera 5 tysięcy ofiar koronawirusa pękła zaledwie kilka dni wcześniej - 29 października, zaś 4 tysięcy - 22 października.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach coraz trudniejsza. Placówki nie radzą sobie z liczbą chorych

Trudna sytuacja w polskich szpitalach, objawiająca się problemami ze zbadaniem i przyjęciem na oddział zakażonych osób pogłębia się. W piątek 30 października w punkcie wymazowym przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie zmarł 62-latek, u którego podczas czekania w kolejce doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Problemy w funkcjonowaniu ma również Szpital Powiatowy w Drezdenku w województwie lubuskim. W ciągu dwóch tygodni z pracy odeszło około stu pielęgniarek. Znaczna część personelu podjęła decyzję o odejściu z powodu przekształcenia placówki w jednostkę covidową i obawy o zakażenie koronawirusem.

KoronawirusKoronawirus w Polsce. Prof. Gut: Rząd nie powinien zamykać kraju

Członek Rządowej Rady Medycznej ds. Epidemiologicznych prof. Andrzej Horban powiedział, że "jeśli w Polsce notowanych będzie 30 tysięcy zakażeń dziennie, wprowadzenie lockdownu będzie niezbędne". W jego opinii obecnie "system opieki medycznej posuwa się do granic wytrzymałości".

Zobacz wideo Morawiecki apeluje do protestujących i opozycji: Proszę o to, abyśmy usiedli do rozmów
Więcej o: