Leszno. 62-latek zmarł czekając w kolejce na test na obecność koronawirusa

62-letni mężczyzna zmarł w kolejce do punktu pobrań wymazów na COVID-19, znajdującym się przy szpitalu w Lesznie. Przyczyną śmieci pacjenta było nagłe zatrzymanie krążenia.

Jak informuje portal elka.pl do tej sytuacji doszło w piątek 30 października. Przed punktem wymazowym przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie w województwie wielkopolskim ustawiła się długa kolejka pacjentów. Wśród nich był 62-latek, który został skierowany na badanie przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Zobacz wideo Epidemia przybrała na sile. „Wiążemy to ze szkołami”

Leszno. 62-latek zmarł czekając na test na koronawirusa. Wcześniej był badany przez lekarza

- W pewnym momencie mężczyzna zasłabł, wezwano zespół ratownictwa medycznego - powiedział dyrektor szpitala w Lesznie Tomasz Karmiński. U 62-latka doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Na pomoc pacjentowi było za późno. Lekarz mógł jedynie stwierdzić zgon mężczyzny.

Jak podaje portal 62-latek otrzymał skierowanie na badania od lekarza rodzinnego. Tego samego dnia, w którym zmarł, mężczyzna był w przychodni i był badany przez lekarza.

Prof. Andrzej Horban Prof. Horban: Przy 30 tys. zakażeń trzeba będzie wprowadzać lockdown

W poniedziałek 2 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 15 578 przypadkach osób zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło też 92 pacjentów. Oznacza to, że bilans osób zakażonych i ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19 wzrósł do kolejno 395 480 i 5 875. O trudnej sytuacji w ochronie zdrowia świadczyć mogą także liczby zajętych respiratorów i łóżek, które wyznaczone są dla pacjentów covidowych. W użyciu jest już kolejno 75,83 proc. i 69,42 proc. tego sprzętu.  

Koronawirus w Polsce. MZ: 15 578 zakażeń koronawirusem. Najwięcej w województwie mazowieckim

Więcej o: