Włochy. Lekarz zaprosił koronasceptyków do wizyty na swoim oddziale. "Dla nas to krąg Dantego"

Włoski lekarz zaprosił tzw. koronasceptyków do wizyty na oddziale szpitalnym przeznaczonym dla osób walczących z koronawirusem. W ironicznym wpisie w mediach społecznościowych dodał, że założy kombinezon, maskę oraz ochraniacze na buty, a dla negacjonistów pandemii przyszykował "wolne łóżko z respiratorem".

42-letni Michele Grio, kierownik oddziału znieczuleń i resuscytacji w mieście Rivoli na północy Włoch, opublikował post na Facebooku, w którym w prześmiewczy sposób zwraca się do osób negujących istnienie pandemii koronawirusa. Lekarz zaprosił również koronasceptyków do wizyty na jego oddziale szpitalnym.

Włochy. Lekarz żartuje z koronasceptyków. "Spędzamy dni, siedząc, jedząc i pijąc"

Pod swoim wpisem w mediach społecznościowych, lekarz zamieścił fotografię, pokazującą wnętrze oddziału przeznaczonego dla osób chorych na COVID-19. "Wszystko jest puste. Kazałem moim lekarzom i pielęgniarkom położyć się tylko po to, żeby zrobić zdjęcia" – ironizował Michele Grio.

Następnie dodał, że lekarze noszą kombinezony z powodu cellulitu, a nie śpią dlatego, że są w podeszłym wieku oraz cały dzień spędzają na "siedzeniu, jedzeniu i piciu".

42-lekarz zapowiedział, że "z przyjemnością" osobiście oprowadzi wszystkich koronasceptyków po swoim oddziale. "Zabiorę was w bardzo przyjemną podróż po tym, co dla nas jest kręgiem piekła Dantego, a dla Was przesadą".

Michele Grio zapowiedział również, że na czas wycieczki założy kombinezon, maseczkę oraz ochraniacze na buty, ale jego goście zapewne nie będą tego potrzebować. Dla koronasceptyków przygotował specjalne łóżko z respiratorem, które musiał jednak postawić w toalecie, ponieważ schowek jest już zajęty.

Włochy przechodzą przez drugą falę pandemii koronawirusa. W sobotę (31 października) zanotowano 31 756 nowych zakażeń koronawirusem. To największa liczba nowych przypadków od rozpoczęcia epidemii w tym kraju. Łącznie we Włoszech potwierdzono 709 335 zakażeń koronawirusem oraz 38 826 zgonów.

Zobacz wideo Dr Zieliński: Restrykcje mają już mały wpływ na przesunięcie maksimum epidemii
Więcej o: