Wochy. Lekarz zaprosi koronasceptykw do wizyty na swoim oddziale. "Dla nas to krg Dantego"

Woski lekarz zaprosi tzw. koronasceptykw do wizyty na oddziale szpitalnym przeznaczonym dla osb walczcych z koronawirusem. W ironicznym wpisie w mediach spoecznociowych doda, e zaoy kombinezon, mask oraz ochraniacze na buty, a dla negacjonistw pandemii przyszykowa "wolne ko z respiratorem".

42-letni Michele Grio, kierownik oddziału znieczuleń i resuscytacji w mieście Rivoli na północy Włoch, opublikował post na Facebooku, w którym w prześmiewczy sposób zwraca się do osób negujących istnienie pandemii koronawirusa. Lekarz zaprosił również koronasceptyków do wizyty na jego oddziale szpitalnym.

Włochy. Lekarz żartuje z koronasceptyków. "Spędzamy dni, siedząc, jedząc i pijąc"

Pod swoim wpisem w mediach społecznościowych, lekarz zamieścił fotografię, pokazującą wnętrze oddziału przeznaczonego dla osób chorych na COVID-19. "Wszystko jest puste. Kazałem moim lekarzom i pielgniarkom położyć się tylko po to, żeby zrobić zdjęcia" – ironizował Michele Grio.

Koronawirus we WłoszechWłochy. Oburzenie po słowach polityka. Pisał o zmarłych na COVID-19

Następnie dodał, że lekarze noszą kombinezony z powodu cellulitu, a nie śpią dlatego, że są w podeszłym wieku oraz cały dzień spędzają na "siedzeniu, jedzeniu i piciu".

42-lekarz zapowiedział, że "z przyjemnością" osobiście oprowadzi wszystkich koronasceptyków po swoim oddziale. "Zabiorę was w bardzo przyjemną podróż po tym, co dla nas jest kręgiem piekła Dantego, a dla Was przesadą".

Michele Grio zapowiedział również, że na czas wycieczki założy kombinezon, maseczkę oraz ochraniacze na buty, ale jego goście zapewne nie będą tego potrzebować. Dla koronasceptyków przygotował specjalne łóżko z respiratorem, które musiał jednak postawić w toalecie, ponieważ schowek jest już zajęty.

KoronawirusKoronawirus w Polsce. Prof. Gut: Rząd nie powinien zamykać kraju

Włochy przechodzą przez drugą falę pandemii koronawirusa. W sobotę (31 października) zanotowano 31 756 nowych zakażeń koronawirusem. To największa liczba nowych przypadków od rozpoczęcia epidemii w tym kraju. Łącznie we Włoszech potwierdzono 709 335 zakażeń koronawirusem oraz 38 826 zgonów.

Zobacz wideo Dr Zieliński: Restrykcje mają już mały wpływ na przesunięcie maksimum epidemii