W這chy. Oburzenie po s這wach polityka. "Wi瘯szo嗆 zmar造ch na COVID-19 to nie by造 osoby niezb璠ne dla kraju"

Szef w豉dz w這skiego regionu Liguria Giovanni Toti wywo豉 oburzenie swoim wpisem na Twitterze. Napisa, 瞠 "wi瘯szo嗆 zmar造ch na COVID-19 to nie by造 osoby niezb璠ne dla kraju". Kiedy spad豉 na niego fala krytyki, zacz掖 t逝maczy, 瞠 zosta 幢e zrozumiany.

"Podczas gdy nasz ból wywołuje każda ofiara COVID-19, musimy wziąć pod uwagę te dane: tylko wczoraj wśród 25 zmarłych w Ligurii było 22 pacjentów w bardzo zaawansowanym wieku; osoby w większości na emeryturze, które nie są niezbędne dla wysiłku produkcyjnego kraju, ale które trzeba jednak chronić" - napisał  Giovanni Toti w niedzielę 1 listopada. 

"Powiedzcie mi, że to nie jest prawda". Lekarz i politycy skrytykowali prezydenta Ligurii

Wpis prezydenta Ligurii wywołał powszechne oburzenie. Znany wirusolog profesor Roberto Burioni skomentował go, pisząc: "Powiedzcie mi, że to nie jest prawda", a wielu polityk闚, niezależnie od opcji politycznej, zażądało od Totiego przeprosin. 

Na profilu polityka pojawiło się wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Giovanni Toti napisał, że jego słowa zostały źle zrozumiane, ponieważ były częścią "szerszej refleksji". 

"Nasi seniorzy są najbardziej dotknięci przez wirusa, to osoby głównie na emeryturze, które mogą więcej pozostawać w domu i być bardziej chronione" - napisał Toti. 

Zobacz wideo Morawiecki apeluje o pracę zdalną. "Musimy zerwać łańcuch zakażeń"

Koronawirus we Włoszech

Od początku epidemii koronawirusa we Włoszech stwierdzono 709 tys. przypadków zakażenia i 38 826 zgonów związanych z COVID-19. 1 listopada potwierdzono 29 905 nowych przypadków oraz 208 zgonów związanych z koronawirusem. 

Wi璚ej o: