Wszystkie respiratory dla pacjentów z COVID-19 w województwie podlaskim są już zajęte

W niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie respiratory dla pacjentów z COVID-19 w województwie podlaskim - wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Według danych Ministerstwa Zdrowia w skali kraju zajętych jest 1371 respiratorów na 1850 dostępnych dla pacjentów z COVID-19.

Z danych zamieszczonych na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 w niedzielę wieczorem zajęte były wszystkie. Jeszcze w sobotę - jak informował urząd na stronie - wolne były cztery.

Zobacz wideo Morawiecki apeluje o pracę zdalną. "Musimy zerwać łańcuch zakażeń"

Brakuje respiratorów. 644 nowe zakażenia w woj. podlaskim

Do 661 wzrosła też w niedzielę liczba zajętych łóżek covidowych w regionie. Obecnie w Podlaskiem przygotowanych jest 951 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji.

Służby wojewody podlaskiego informowały w niedzielę rano, że w województwie odnotowano 644 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie dotąd potwierdzono 9369 przypadków. W całej Polsce aktualnie zakażonych wirusem (a przynajmniej tych, u których potwierdzono to testem) jest blisko 230 tys. Z tego 16,5 tys. osób jest w szpitalach, a 1317 z nich jest podłączonych do respiratorów. 

*

Autor: Sylwia Wieczeryńska / PAP

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

Więcej o: