Bytów. 19-latka zmarła na COVID-19. Nie żyje także jej 25-letni brat

Tragiczne wieści z Pomorza. Nie żyją 19-letnia Wiktoria i jej 25-letni brat Wojciech, którzy byli zakażani koronawirusem. Nastolatka jest najmłodszą ofiarą COVID-19 w powiecie bytowskim.
Zobacz wideo Morawiecki o koronawirusie i potencjalnym lockdownie: Swoją wielkością druga fala zaskoczyła nas również w Polsce

19-letnia Wiktoria była podopieczną Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że była osobą z niepełnosprawnościami. Od 19 października przebywała w domu, ze względu na zakażenie koronawirusem nie uczęszczała na zajęcia szkolne. Stan nastolatki pogorszył się w ostatnich dniach, w związku z czym została skierowana do szpitala w Kościerzynie. Zmarła we wtorek 27 października.

- Jesteśmy zszokowani. To była nasza wieloletnia uczennica. W ostatnim czasie była w domu. Nie uczęszczała na zajęcia - powiedział w rozmowie z portalem ibytow.pl dyrektor ośrodka Kazimierz Kerlin.

Dzień po 19-letniej Wiktorii zmarł jej brat. Stan 25-latka pogorszył się nagle

W nocy ze środy 28 października na czwartek 29 października zmarł również 25-letni brat Wiktorii - Wojciech. Młody mężczyzna również był zakażony koronawirusem. Jego stan pogorszył się nagle. 

"Dziś odszedł do Pana nasz Wojtek. Miał tylko 25 lat. Wczoraj zmarła jego młodsza siostra. Prosimy o modlitwę za ich dusze, by Jezus ich przyjął do Nieba. Składamy najszczersze wyrazy współczucia na ręce rodziny i najbliższych! Pierwszy anioł będzie już śpiewał Bogu chwałę na wyżynach niebieskich. Strasznie nam przykro… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!" - napisali na Facebooku członkowie zespołu Anioły Nadziei, do którego należał Wojtek. 

Koronawirus w Polsce. Nie żyje ponad 5000 osób

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce z powodu COVID-19 zmarło już 5149 osób. W ostatnich dniach liczba ofiar śmiertelnych tej choroby gwałtownie wzrosła. 29 października odnotowano 301 zgonów związanych z COVID-19, dzień wcześniej było ich 236. Rośnie także liczba zakażonych. Czwartek 29 października był pierwszym dniem, kiedy dzienna liczba zakażeń koronawirusem przekroczyła 20 tysięcy. 

Więcej o: