Białoruś zamknęła granice ze wszystkimi oprócz Rosji. Oficjalnym powodem wzrost zakażeń koronawirusem

Białoruski Komitet Wojsk Granicznych oficjalnie potwierdził informację o wprowadzeniu ograniczeń wjazdu na Białoruś przez przejścia graniczne z krajami Unii Europejskiej i Ukrainą. Ograniczenia nie objęły przejść z Rosją i lotniska w Mińsku.

Białoruska rządowa agencja prasowa "BiełTA" powołując się na Antona Byczkouskiego - rzecznika wojsk granicznych - poinformowała, że "w związku z sytuacją epidemiczną w sąsiednich krajach" Białoruś czasowo wprowadziła ograniczenia wjazdu przez naziemne przejścia graniczne z Łotwą, Litwą, Polską i Ukrainą.

Ograniczenia nie dotyczą dyplomatów, kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe i obsługi pociągów. Nie wprowadzono ich też na lotnisku w Mińsku.

Cichanouska: Próba izolowania Białorusi

Wcześniej niezależne media poinformowały, że od godzin popołudniowych do kraju nie wpuszczano również obywateli Białorusi. Jednak pod wieczór wpuszczono tych, którzy czekali na powrót z Ukrainy. Na Białoruś wjechał również autobus rejsowy z Warszawy.

Liderka opozycji Swiatłana Cichanouska, komentując sytuację na granicach, stwierdziła, że władze w Mińsku "próbują izolować Białoruś"

Zobacz wideo Morawiecki o koronawirusie i potencjalnym lockdownie: Swoją wielkością druga fala zaskoczyła nas również w Polsce