Woj. podkarpackie. W ciągu doby do bazy wpisano 787 testów. 93 proc. z nich było pozytywnych

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Wynika z nich, że aż 93 proc. testów wykazało wynik pozytywny.

W ciągu ostatnich 24 godzin w woj. podkarpackim stwierdzono, że 729 osób jest zakażonych koronawirusem. Do bazy natomiast wpisano 787 wyników. Zapytaliśmy WSSE w Rzeszowie, czy te dane oznaczają, że niemal 93 proc. przebadanych choruje na COVID-19.

Zgodnie z informacją w naszym komunikacie liczba 787 to liczba wpisanych wyników do bazy teleinformatycznej EWP, a nie jest to równoznaczne z liczbą przebadanych osób.
Laboratoria w pierwszej kolejności wykonują badania, przesyłają wynik do właściwej terenowo stacji sanitarno-epidemiologicznej, a następnie wpisują do bazy EWP. W chwili obecnej jest opóźnienie z wpisywaniem wyników przez poszczególne laboratoria, na co niestety nie mamy wpływu

- poinformowała w rozmowie z Gazeta.pl rzeczniczka WSSE w Rzeszowie.

"Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostają 94 osoby, 17751 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 8482 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowane są 674 osoby" - czytamy w komunikacie. Łącznie w woj. podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 15817 przypadków zakażenia koronawirusem oraz odnotowano 333 zgony.

Odsetek pozytywnych testów w Polsce wynosi ponad 20 proc.

Tymczasem, jak podał resort zdrowia, w całym kraju w ciągu doby wykryto 10 241 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło siedem osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 38 osób. W ciągu doby w całej Polsce wykonano ponad 50,4 tys. testów na koronawirusa - podaje Ministerstwo Zdrowia. Oznacza to, że odsetek testów pozytywnych to ponad 20 proc.

Od początku epidemii stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 263 929 osób. Zmarło 4 483 chorych.

Zobacz wideo Andrzej Duda zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze. Nie odczuwam żadnych symptomów"
Więcej o: